Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-vyhřezlá kloaka a možná příčina

Dobrý den, před 14ti dny jsme si s přítelem pořídili krajtu královskou, samca rok starého. dnes ráno jsem si všimla něčeho podivného u ocásku a po celodenním zkoumání a obvolávání jsme zjistili že je to vyhžezlá kloaka. bohužel nejbližšího herpetologa máme 50km od domu a ordinuje až od pondělí. bylo nám porazeno vmasírovat kloaku nazpět s pomocí heřmánkové masti.jen nevíme zda to nebylo pozdě.kloaka byla lehce oschlá,trochu krvácela a jakoby mokvala. před vmasírováním sme jí dali koupel abychom ji očistili a špejlkou vybrali trus z otvoru. kloaka zatím drží bez problému uvnitř. alespoň nějakou pomoc sme ji poskytli. nedalo by se ji ještě nějak víc a lépe pomoc? taky by nás zajímaly názory, čím se to asi mohlo stát. stalo se to v den svleku(svlékala se po cárech a ještě né úplně ale vlhkost je 70%). nebo by to mohlo být i překrmením? je šance že se z toho nějak dostane? děkuji za každou radu

tak s obrovsky velikou radostí oznamuju (ikdyž ještě musím "zaklepat"), že se nám naše krajta uzdravila. dnes měla svůj druhý svlek. krásně se v kuse svlékla, oko je jak nové takže sme jí níjak neublížili a bobkuje krásná veliká hovínka bez vyhřeznutí. zítra dostane svou druhou myšku od uvržení do karantény. po broučkách ani vidu. a až bude trochu času, dostane nové terárko tak jak má být :-):-):-)