Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sklipkani (jedovatost)

Zdar chtěl bych se zeptat na jedovatost těchto sklípkanu Nhadu Chromatus a Brachypelma vagans(nebezpečí pro lidi). Zkoušel jsem zjistit více informaci po webech, blogach….. ale většina informaci je zkreslena a nedávají správné informace často totiž jde o jeden článek který má zkopírovány každý. Pokud je někdo chováte a máte snímá zkušenosti prosím poraďte.
A ještě jestli by jste mohli poradit nějakou kvalitní stránku z informacemi o sklípkanech aby ty informace byli důvěryhodné a na 100% ověřené.
Díky

Nhadu Chromatus
[1609.jpg]

Brachypelma vagans
[243.jpg]

o Nhandu Chromatus tam niečo je, a čo sa týka b.vagans ich jed je asi taký silný ako b.albopolisum resp. pre človeka nebezpečný nieje. Bránia sa večšinou chĺpkamy a ak kúsnu tak pre zdravého človeka z toho budú zrejme nejaké otoky a opuchliny (tak to bolo u mňa po pohryzení adultnou samicou B.vagans). Ale ak si alergik dávaj si bacha...

Kdysi mě kousla malá tak 4 cm v těle samice B. vagans. Bylo to do bříška ukazováčku a nedělo se z hola nic. Nicméně to kousnutí byla bolest jako prase, protože ty chelicery jsou docela velké a tlusté, jsou 2 a navíc ten pavouk narozdíl od hmyzu nepíchne, ale "žvýkne". K tomu všemu se ta potvora nechtěla pustit a já ji nehtěl střepat, aby si neublížila, ale nešlo to vydržet a nakonec jsem jí sklepnul. Pavoukovi se nic nestalo. Jed rodu Brachypelma může způsobit potíže snad jen alergikům např na hmyzí bodnutí - teda pokud se nehodláte nechat kousnout 5X po sobě. Tak jako tak je lepší se tomu vyhnout a pavouky (i pro jejich dobro) brát do ruky jen v nezbytných situacích a některé druhy vůbec ne. není-li třeba.

Ze sklipkanu me kousla jen dospela samice Grammostola rosea. Byla to docela rychlovka a bolelo to. Za par hodin mi trochu otekla dlan - dostal sem to za palec (mam tam dodnes docela zajimavou jizvu) a trvalo cca 3 dny. Misto bylo citlive na dotek. Otok ale neprisuzuju ucinkum toxinu, nybrz nejake lehci infekci od breberek co zijou na chelicerach. Alergik nejsem.