
sklipkani (jedovatost)
Zdar chtěl bych se zeptat na jedovatost těchto sklípkanu Nhadu Chromatus a Brachypelma vagans(nebezpečí pro lidi). Zkoušel jsem zjistit více informaci po webech, blogach….. ale většina informaci je zkreslena a nedávají správné informace často totiž jde o jeden článek který má zkopírovány každý. Pokud je někdo chováte a máte snímá zkušenosti prosím poraďte.
A ještě jestli by jste mohli poradit nějakou kvalitní stránku z informacemi o sklípkanech aby ty informace byli důvěryhodné a na 100% ověřené.
Díky
Nhadu Chromatus
Brachypelma vagans
Ze sklipkanu me kousla jen dospela samice Grammostola rosea. Byla to docela rychlovka a bolelo to. Za par hodin mi trochu otekla dlan - dostal sem to za palec (mam tam dodnes docela zajimavou jizvu) a trvalo cca 3 dny. Misto bylo citlive na dotek. Otok ale neprisuzuju ucinkum toxinu, nybrz nejake lehci infekci od breberek co zijou na chelicerach. Alergik nejsem.
Dovolil bych si dodat, že sklípkan na fotografii pod názvem B. vagans není B. vagans, ta vypadá úplně jinak.
To podle fotky tezko poznas. Popravde, kdo vi jestli jsou u nas chovane vagans doopravdy vagans...
![[102_2810.jpg]](http://i65.photobucket.com/albums/h204/xhexdx/Spider%20stuff/102_2810.jpg)
![[100_4917.jpg]](http://i65.photobucket.com/albums/h204/xhexdx/Spider%20stuff/100_4917.jpg)
Zajimava fotka vagansek nasbiranych v prirode na jednom miste