Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agresivita

Dobrý den, vlastním samičku a samečka gekončíka nočního už 8 let. Nikdy s nimi nebyly žádné problémy. Ale v poslední době se chovají k sobě dosti agresivně. Napadají se, koušou se a rány začínají být už dost hluboké. Napadají se i když je zrovna nekrmím. Nevím, co si mám s tím počít. Na nějakou dobu je rozdělím, ale nepřipadá mi to jako nejvhodnější řešení, když spolu žijí v jednom teráriu už 8 let. Dřív se k sobě chovali dobře, spali na sobě, leželi spolu pod jedním úkrytem, dělili se o potravu, ale teď je často vidím rozděleně. Poradíte mi prosím čím to je? Děkuji za vaši odpověď

Tak je odděl, nic moc jinýho s tim nenaděláš. MOhl(a) bys jim komplet předělat terárko, nebo je dát do jiného a zřejmě by je to na nějakou dobu přešlo, ale pak je možné, že by se to časem zase vrátilo...Pokud to nezačneš řešit, tak 1 zvíře zřejmě časem exne na stres nebo následky zranění. Co se týče toho, že se řadu let snášeli- ber to tak, že u lidí spolu taky někteří manželé vydrží 50let a jiní se po 2 letech rozvedou. No a zvířata v terárku si taky mohou po letech začít lézt na nervy, ale rozvézt se a jít si každý po svých prostě nemůžou. Takže se začnou řezat a slabší zvíře to prostě časem odnese. Takže je na majiteli, aby to nenechal zajít tak daleko. Ono u gekončíků tohle chování není zas až tak časté, ale třeba u velkých lacertidů je naopak velice běžné, že si pár začne po letech spokojeného soužití a kupě potomstva lézt tak na nervy, že se vzájemně pobije...

Pokračuju...měl jsem eublíků docela hafo v různym stáří,různě velkejch skupinách,ale vždycky se mi praly buď samci,což je normálka,nebo jen samice,což tak normálka není,ale stává se to.Samec se samicí se mi nikdá neporvali,když už,tak si sebe nevšímaj a bydlej každej pod jiným šutrem.Neberu v úvahu páření,kdy ona nechce a on ji przní.

kdyby to byli 2 samci, tak už by se zřejmě zabili dávno. Ale kdyby od nich nebyly odchovy, tak by to bylo divný a na pováženou. JInak mě už se právě u gekončíků v 1 skupině stalo, že se rozhádali. X let byli v pohodě, a pak se skupina začla rubat, tak jsem ji rozházela. Jiný skupiny jsou spolu 15let a naprostá pohoda. Jinak u lacertidů je tohle chování poměrně běžný, prostě si časem začnou lézt na nervy.

Samci-jasný.Samice se můžou leta snášet,můžou mít i vajíčka(neoplo),pak si něco řeknou,jak to tak u ženskejch bejvá a vjedou si do vlasů(šupin).Jde o to,že tady se bavíme o jednom páru(mor.páře),tak si myslím,že o pár asi nepude.To by nám měl říct zadavatel,jestli to je fakt samec se samičkou.Tohle teritoriální,nebo vntrodruhový chování u ještěrek,myslím tím ještěrky a ne ještěrky jako takový,maj lidi maglajz.Viz.chameleoni,agamy,který se chovaj mezi lidma místo křečků(a křečci se mi taky perou)...:-D:beer::-D:beer: