Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak řešíte cvrkání cvrčka

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem omezit cvrkání cvrčka v teráriu. Nemůžu ho najít a cvrká dost hlasitě. Nechci dopadnout jak nedávno, kdy se nespalo skoro týden :D Nebo je jediná možnost nedávat samce do terária nebo jim trhat křídla?
Děkuju za vaše zkušenosti a vychytávky. Děkuji K.

Jde o zvyk - nejdřív jsem šílela, teď už to nevnímám - upozorní mě na to jen návštěva... Takže pokud zvěřinec přibejvá, zvykat si...Jinak asi stříhat křídla (ale to si nějak neumím představit u většího množství zvířat) a nebo krmit pinzetou a zkrmit první samce...

No a já mám jedině Bimakuláty,dobře se množí,jsou velcí a úžasně hrajou.Nedovedu si představit večery bez nich.Je fakt,že návštěvy,,mudlů" se nad tím pozastavují,že by v tom nevzdrželi,ale to je jejich názor,mě se to líbí a vždycky,když dostanou krmení samci řvou jak praštěný,pak to je teprve to pravý ořechový:-D

Cvrkání mi nevadí, mě to dokonce dobře uspává. Co mi vadí na větším množství cvrčků je SMRAD. Zajímalo by mě, čím to je, že před 10ti-12ti lety mi cvrčci vydrželi několik měsíců a krásně se množili a dnes toho polovina pochcípe hned do týdne od nákupu. Vážně tomu nemůžu přijít na kloub.
Jinak já cvčky téměř nekupuju, ale u vousatek za pozadím terária se mi vytvořila kolonie, která se dokonce rozrůstá bez jakéhokoli zásahu (musela bych celé pozadí zbourat abych se jich zbavila) a to i přesto, že cvrčkama už 6 měsíců nekrmím. Cvrkají ostošest:)