Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak řešíte cvrkání cvrčka

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem omezit cvrkání cvrčka v teráriu. Nemůžu ho najít a cvrká dost hlasitě. Nechci dopadnout jak nedávno, kdy se nespalo skoro týden :D Nebo je jediná možnost nedávat samce do terária nebo jim trhat křídla?
Děkuju za vaše zkušenosti a vychytávky. Děkuji K.

zdar:-D a.d. zadávající:-)
Jediné, co nechápu, jak takové malinké stvoření (dospělý ještě nebyl nebo málo rostl) může tak řvát :D To je masakr. nevím co je na to divného??náhodou :)):
http://www.youtube.com/watch?v=m1yxkYJMfo0&feature =related :-):-)
Pak taky zodpovím tuto:Nechci dopadnout jak nedávno, kdy se nespalo skoro týden tady je rada jednoduchá:-D:budeš spát bez problémů,věř mi;-)
http://www.la-vin.cz/produkt/rum-bozkov-3l/P19123- 19123/ :-):-)
Nee ted zase vážně,výše už radili,ale já osobně bych doporučoval trénovat a po čase se člověk stane imuní.Věř mi je to jednoduší jak stříhat křídla;-)
Pokud hrají muzikanti někde v bytě je lepší ekologický lovec něco zrodu Felis:-):-)

Jde o zvyk - nejdřív jsem šílela, teď už to nevnímám - upozorní mě na to jen návštěva... Takže pokud zvěřinec přibejvá, zvykat si...Jinak asi stříhat křídla (ale to si nějak neumím představit u většího množství zvířat) a nebo krmit pinzetou a zkrmit první samce...

No a já mám jedině Bimakuláty,dobře se množí,jsou velcí a úžasně hrajou.Nedovedu si představit večery bez nich.Je fakt,že návštěvy,,mudlů" se nad tím pozastavují,že by v tom nevzdrželi,ale to je jejich názor,mě se to líbí a vždycky,když dostanou krmení samci řvou jak praštěný,pak to je teprve to pravý ořechový:-D

Cvrčci jsou v pohodě, u těch se dobře spí... nic ve srovnání s tím, když ve tři ráno spustí poplach osmák... nebo když potkanům začne skřípat či drnčet něčím zablokovaný kolotoč... na hlavu vám dopadne pětikilová kočka... křeček se rozhodne pro generální přestavbu ubikace...
Mám dojem, že usnout v úplně tiché a prázdné místnosti by se mi už asi nepodařilo... :-D

Žejo? O čem jiném si takhle před spaním popovídat, než jestli to přestane samo nebo bude potřeba s tím něco udělat... letos na výjezdovém školení mi nezbylo, než usnout v úplně tiché chatce uprostřed lesa a bylo to divné...
Špunty do uší běžně užívá má dáma, poněvadž já naprosto strašně hrozně děsně příšerně chrápu. :-D A to je určitě horší, než pár cvrčků...

1)Ja sa snažím naučiť svoje zvieratá na kŕmenie z pinzety. Mám tak jednak kontrolu nad tým, ktoré koľko zožerie, a tiež odpadá problém s voľným pohybom cvrčkov v teráriu.

2)Samozrejme sú druhy/jedince, ktoré sa boja a z pinzety krmivo nevezmú (resp. len výnimočne) - takým dávam samičky cvrčkov, alebo nymfy (u samčích však hrozí, že nezožrané dosť rýchlo v teráriu dospejú).

3)U niektorých zvierat mám "kŕmitko" z nejakej misky, do ktorej má jašter ľahký prístup ale cvrčky odtiaľ nemôžu uniknúť - takto podávaným cvrčkom je dobré ulomiť zadné skákacie nohy (napr. tak, že sa chytí pinzetou za "stehno" - oni často nohu odvrhnú, je to obranný mechanizmus u veľa druhov rovnokrídleho hmyzu, tak trochu ekvivalent autotómie chvosta jašterov)

4)Niekedy sa dá cvrček vylákať z úkrytu na nejakú potravu (alebo vodu, ak je v teráriu moc sucho). Toto však nemusí fungovať - mnohé samčeky radšej budú trpeť hladom a cvrlikať v úkryte. Aj prehľadne zariadené terárium bez zbytočných neprehľadných úkrytov a zákutí znižuje riziko, že sa cvrček niekde zašije.

5) ...už spomínané strihanie krídiel funguje dobre

To přece nemyslíte vážně,
trhat jim křídla?
Tak chovejte králíky a krmte je mrkví, když vás ruší cvrček. (ale nevím, co králíci dělají po nocích)
Mně doma v noci rámusí po terárkách krajta, gekončíci a korálovky, v klecích rachotí činčily,
na půdě řádí kuna, cvrčci cvrkají jak pominutí, ale prostě takhle tady žijeme. A nikomu z nich nic neufiknu.
Mám pocit, že ten zvuk cvrčka je ještě nejsnesitelnější z toho rachotu, když si zvířata vzpomenou, že bude veselo. A stejně - spí se u toho docela dobře, vždyť je to příroda. Berte to trochu s nadhledem.

ale nevím, co králíci dělají po nocích

dupou jak králící, třískají prázdnýma jeslema, miskama a napáječkama,- pokud jim v noci dojde voda nebo gábl, umí to dát náležitě najevo :-D Činčily, potkani, vakoveverky a nejvíc snad gambie- ty taky nejsou zrovna nic extra tichého :-)

Já to beru tak, že manžel v noci strašně chrápe, zvířata dělají bordel, senilní pes šmajdá pořád do kolečka a cvrčci cvrkají. Prostě to tak nějak patří k našim běžným nočním ruchům, na které jsem si zvykla a neruší mně. To, že mi v současném bydlišti každých 5 minut ve dne a každých 15 v noci přez barák vzlétá nebo přistává letadlo až u toho drnčej okna, a že máme okna od ložnice v přízemí přímo do celkem rušné silnice je na zvyknutí podstatně horší :-D. Obzvlášť, když jsme se sem nastěhovali z místa, kde v noci bylo slyšet letět sovu :-)

Taky jsem párkrát ve 2 ráno s čelovkou na hlavně rozebíral úkryty v terárku a chytal cvrčka, páč jsem se blížil infarktu :-D. Výsledkem je krmit výhradně tak, aby cvrček nedožil večera, tedy buď přímo z pinzety, nebo se je snažím servírovat co nejblíže ke krmenému jedinci, aby je sežral pokud možno přímo, nejlépe ráno, aby mělo zvíře dost času jej přes den případně dohnat. No a poslední krok, který jsem učinil je nahradit tam kde to jde krmení něčím co nedělá bordel. Tudíž na burzách beru vždy několik sarančat pro větší jedince a v koupelně mám kromě cvrčků dvě pětilitrovky s panchlorama a dubiema ;-)

Cvrkání mi nevadí, mě to dokonce dobře uspává. Co mi vadí na větším množství cvrčků je SMRAD. Zajímalo by mě, čím to je, že před 10ti-12ti lety mi cvrčci vydrželi několik měsíců a krásně se množili a dnes toho polovina pochcípe hned do týdne od nákupu. Vážně tomu nemůžu přijít na kloub.
Jinak já cvčky téměř nekupuju, ale u vousatek za pozadím terária se mi vytvořila kolonie, která se dokonce rozrůstá bez jakéhokoli zásahu (musela bych celé pozadí zbourat abych se jich zbavila) a to i přesto, že cvrčkama už 6 měsíců nekrmím. Cvrkají ostošest:)