Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplo v terárku pro 2 agamy

Ahoj,

jde mi o to, že máme rozdvojený kmen, na kterém agamy tráví většinu času. Je to proto, že mají rády lezení nebo se snaží přiblížit žárovce???? , která je ale za kmenem asi 15 cm, takže pod žárovkou vlastně nejsou. Taky na ně vlastně lépe svítí uvb repti glo 13W 10 , které je uprostřed terárka o velikosti 100 x 50 x 50. V teráriu je konstatně 35 C přes den a kolem 20 C přes noc - přisvicujeme červenou infra žárovkou od reptiglo aby neklesla teplota pod 20) Jde mi o to, že si nejsem jistý jestli mají pod žárovkama dostatek tepla . Pokud dám ruku pod žárovku a jedu s rukou dolů pomalu přestávám cítit teplo , až když ji mám na zemi, tak nijak výrazně necítím teplo. Jdou tedy po teplu když vyšplhají na kmen nebo je to tam víc baví a teplo 35 C v terárku stačí. Mají tam ještě výhřevný kámen , ale nijak výrazně v kurzu není, tak jim snad teplo nechybí ne??? btw ty žárovky jsou jedna 35W a druhá 50W

Díky za jakkoukoliv informaci a komentář k tomu co si o tom myslíte.

O podminkach jake maji mit vousatky je tady toho popsane kvantum. Po 150-te : teplota prumerne kolem 30°C - ale s nejakym gradientem aby tam bylo i chladnejsi misto (25-26) tak teplejsi (32-33), a vyhrevne misto (klasika kamen, nad nim bodovka) s cca. 40 stupni. 35°C v terariu jako "prumer" je moc. Zarovky - nevim co je to zac 35W, 50W chapu - dal bych slabsi a nevidim ze by tam byl nejaky slusny zdroj svetla na ktery se vseobecne zapomina. 13W RG je slaboulinka i jako zdroj UV (tak do 15cm s prihmourenim oka), jako zdroj svetla je uplne o nicem.

Ahoj,

jasně, sorry za asi miliontý dotaz ohledně světel, ale výrobce uvádí u té 10 UVB 13 W, že dosáhne její síla do 50-ti cm od zdroje světla.... Mám jí přesto vyměnit za nějakou silnější? můžu se zeptat jaká je tedy vhodná na terarko 100X50X50 když bude u stropu uprostřed terárka. Ptám se znovu protože nevím jestli mám věřit výrobci nebo Vám, jakožto zkušenýmu chovateli.

Vyrobci toho napovidaj, Hagen obzvlast ;)

do 100cm terarka vejde pri trochu dobre vule 90cm zarivka i se svitidlem - dal bych tam 30W Narva Bio Vital ciste coby zdroj svetla. Kvuli vysce bych tam coby UV asi nedaval vybojku (nemam s nimi zkusenosti, v tom poradi spis Mad Mike - mozna by to slo), ale neco z vykonnejsich "kompaktu", Lucky Reptile 20W, Sylvania 23W .... Dosah tak do 20 - 25cm, pokud se vhodne umisti muze byt k necemu. A pak uz jen jednu bodovou zarovku jako zdroj tepla a vytvoreni vyhrevneho mista. Obycejnou z elektra, vykon dle teploty, zkusit 25W, 40W... Kdyz pod ni date kus kamene budete mit vyhrevne misto. Tot vse, nic vic neni potreba resit - jen promerit teploty aby byly jak jsem napsal, pripadne dle nich upravit vykon nebo vetrani.