Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán Zelený -- Chočenie

Zdravím. Prosím mohli by ste mi pomôcť??? 23.12. som dostal leguána zeleného .. začal žrať normálne a vylúčil aj stolicu no 4 deň čo bol u nás som chcel začať s chočením .. Robil ssom to čo som čítal , po ráne pred zapnutím lampy som ho vybral , potom samu podarilo úsť ... asi o 5 minút osm ho našiel a zobral ... Hladkal som ho no ako náhle sa mi pozrel do tváre , začal utekať, škriabať atď.. Teraz sa bojí už len keď sa priblížim k terárku .. mohli by ste mi pomôcť prosím?? Pokazil som to velmi???,

loading...

Ahoj já mám legouše dva měsíce a teprv se nechá pohladit, do ruky ho vzít ještě nemúžu.Chce to vážně víc času a trpělivosti.Co se týká koupání hodně záleží na teplotě vody.Mám v terku bazének 15l ale taky se mu tam vždicky nechce jak je voda chladnější tak tam nejde.Hodně štěstí

Mna len zaujima jedna vec: ako riešia takéto problémy v Zoo.Určite nemaju čas denodenne sa mazličkovť a mojkať s leguánmi.Majú veľké výbehy,teráriá.Ako ich chytajú v prípade potreby.
Asi príde veto s puškou a lega "zostrelí" z konára...
Vela ludi si kupi lega,vedia prd o chove,podmienkach a vybave terka,ale prva vec,čo ich zaujima je pohlavie a ako rychlo sa môžu mazličkovať s leguánom.:?: Kam sa všetci ponahlate? Ved za 20 rokov neverim,že leguana aspon čiastočne nesocializujem..:!:
po ráne pred zapnutím lampy som ho vybral , podla mna hluposť...treba sa venovať aktivnemu - nahriatemu legovi.Ked ho zoberieš do ruky "ospaleho" ,sa nahreje a je zbytočne v strese.
1. vec,čo ludia robia chybu - terko položene na zemi a pristupuju k legovi zhora.
Ale vlastne,čo tu mudrujem,ked sam mam legov " divoké šelmy":-D
moderatori - prosim Vas,premenujte tuto temu,leba ma ....

Ahoj,asi to sem zrovna nepatří,ale chci se zeptat jestli svítíte přez noc ohřívací lampou a nebo jen přez den.Pokud bych ji přez noc vypl,tak by mi teplota v terárku klesla na cca 15°.Mám tedy raději nechat svítit a nebo zhasínat,nebo taději volit režim chvíli svítit a chvíli zhasnout?Přeji všem vše nej do roku 2012

no tak leguán musí mít v noci tmu, taky by se ti blbě spalo při rozsvíceným světle. Ale pokud by ti to takhle hrozně kleslo, tak to budeš muset vytápět i v noci. buď lampou- ale pozor, s červeným nebo modrým světlem, nebo nějak jinak- buď topným kabelem, nějakou topnou rohoží nebo fólií. 15°C je pro zeleného lega na hranici přežití, při takovéhle teplotě (i noční) už je schopnej nastydnout. Je to vysloveně tropické zvíře a v jeho domovině to pod 18°C neklesá..

Zdravím všechny v Novém roce :-).Sice tento dotaz tady nepatří,ale probírali jsme ho tady.Chci se zeptat co je vnodnejší Tepelná deska a nebo Tepelný kámen,mněl bych to na přitápění v noci,kdy nesvítím žárovkou,nic jiného mi ve zverimexu tady u nás nenabídli.Děkuji za odpověď