Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pralesničky-kura z borovice

Zdravím
Mám zaběhnute paludarium a chtěl bych do něj nějake pralesničky.Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti ze substratem pro pěstování orchidei jako materialem na dno.Je to drcená borová kůra a docela dobře to drží vlhkost.

Děkuji za odpovědi

Substrát pro pěstování orchideí jsem nikdy neviděla, ale drcenou borovou kůru mám v terárku, kde chovám Epipedobates tricolor a je to výborný substrát. Na žabkách vůbec neulpívá, jako třeba rašelina, mechy na ní udrží vlhkost, ale přitom neplesniví, ani nehnijí. Takže můžu jen doporučit. Každopádně bych to místy překryla právě tím mechem, nebo rašeliníkem, případně listím, aby měly na výběr víc povrchů a nebyly odkázané jen na tu kůru.

To by rozhodně dobré nebylo. Já ji kupuju v teraristických obchodech ve velkých pytlích, tak tam mám jistotu, že do toho žádný hnojivo necpou. Ještě jestli v tý půdě pro orchideje nebudou nějaký houby? Myslím nějaký ty symbiotický, netuším, co by to v terárku udělalo, snad teda to nijak neškodí, ale fakt nevím. To mě jen tak napadlo.