Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chov cvrčků

Dobrý den, chystám se založit si cvrčkárnu, ale mám k tomu otázky:
za 1.) musí být v chovném boxu jen samičky?nebo tam mají být obě pohlaví dohromady
za 2.) jak má přešně vypadat miska- líhniště? ( 2x miska, jsou na sobě postavené, v horní je navlhčená hlína a v té spodní je co?k čemu tam vlastně ta spodní miska je?

Děkuji moc za odpověď. Monika

loading...

mám taky dotaz, ty chceš chovat cvrčky kvůli dvou chamům? Radši si kupuj větší množství od nějakého chovatele (např. acheta).
1) když by tam byli jen samičky, tak jakpak by se asi rozmnožovali?:-D
2) ta spodní se tam dává protože v ní má být voda a obě sou spojené nejakým provázkem aby to táhlo vlhkost. Ale stačí líhniště jen vlhčit aby nevyschlo a vyjde to nastejno.

Jen na dubiích jsem odchoval dvě generace jemenů ;-), pro zpestření sem tam něco smýkaného, nepovedené strašilky, kudlanky atd, když jsem je ještě choval, tak sarančata, ale základ krmiva u mne vždy tvořili šváby. Buď už zmiňované dubie, nebo posledních několik let cinerei. Jinak zvířata milujou panchlory. Fajn jsou i tartary (ty se mi prostě nedaří :-() a naopak pro velká zvířata cranifery.

Tartary se mnozi jak vztekle, kdyz jsem je pred casem zkousel tak jsem akorat jednou tydne posbiral ooteky a ty zahrabal do vlhkeho lignocelu ( viz s-tartara2.jpg ) - teplota normalni pokojova
a za chvili toho bylo mraky. Mam pocit ze to chce pro lihnuti vyssi vlhkost, pro svaby samotne sucho. Kdyz byly ooteky v chovne bedne se svaby tak se to temer nelihlo (nebo to dospelci sezrali?).

Já je měl na substrátu (asi 3 cm lignocelu + trocha nějakýho toho suchýho bukovýho a dubovýho listí), na tom normálně proložky od vajec. Dělal jsem jim jeden vlhčí kout, odhadem tak čtvrtinu plochy bedny, jinak sucho. krmil jsem zbytkama z kuchyně a kočičíma granulema. Bedna byla položená na terárku. Ootéky jsem nikdy nevyndával. Švábi jeli jak vzteklý, měl jsem jich mračna. A to jsem začal se dvěma krabičkama. Všechno šlapalo jak po másle, než jsem přidal nějaký další šváby pro oživení chovu i s tím substrátem z krabičky. Pak se pomalu, ale jistě, změnil chov tartar na chov nějakých potemníků :-).