Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová malá želva k větší želvě?

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat na to, zdali mohu mít spolu dvě vodní želvy. Mám jednu už přes 3 roky, koupila jsem jí jako malinkatou ve zverimexu, ze začátku tam žila s ještě jednou želvou, ale ta potom umřela tam většinu času tam byla sama a nebyla zvyklá na společnost, taky ji krmím jen granulama a suchýma červy, zřejmě se jedná o samičku. A teď jsem dostala druhou želvu, která je ještě malinkatá, hodně aktivní. Ze začátku to vypadalo tak, že by se mohli zkamarádit, ale ta větší želva na ní pořád dorážela a pronásledovala a když k ní přišla tak vždy dala dopředu ruce s drápkama a třásla s nima před obličejem té malé želvičky. Vůbec nevím co tento manévr znamená, jestli jí chce třeba zastrašit, nevím. Ta malá už se jí i bojí a utíká před ní. Myslíte, že si na sebe zvyknou a ta velká jí třeba nebude chtít sníst a nebo něco udělat? Třeba až jim zhasnu a nebudu je pozorovat? Také si myslím, že každá jsou trošku jiný druh..bude to vadit na soužití? Přikládám fotky každé z nich. A děkuji moc za odpovědi;)!

ale ta větší želva na ní pořád dorážela a pronásledovala a když k ní přišla tak vždy dala dopředu ruce s drápkama a třásla s nima před obličejem té malé želvičky. Vůbec nevím co tento manévr znamená,

a seš si jistá, že ta tvá původní želva je fakt samička? Tohle chování totiž naznačuje něco uplně jiného.

taky ji krmím jen granulama a suchýma červy

to ji teda zrovna moc dobře nekrmíš. Co kdyby sis nejdřív o těch želvách něco přečetla? Možná najdeš odpovědi na všechno, na co ses chtěla zeptat a navíc spousty jiných zajímavých věcí...