Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého savce, který by nahradil králíka?

Zdravím, zakládat jsem nechtěla, nicméně...

Kamarád by chtěl poradit, jakého savce by si domů mohl pořídit místo králíka, který to má za pár. Vlatnosti obdobné králíkovi, to jest aby mohl být pouštěň po bytě a byl čistotný. Protože se o hlodavce až tak nezajímám nejsem schopna mu poradit. Jedná se o člověka zodpovědného. Děkuji za návrhy.

PS: ne psa či kočku :-)

Zmiňoval se o psounovi, ale to se mi moc nezdá :-)

Boom

ahoj babo:-),ty která věčně čumíš do koule a zkoušíš čumět za roh nevíš???:-D no tuto snad nejni pravda.
vycházím:z Vlatnosti obdobné králíkovi, to jest aby mohl být pouštěň po bytě a byl čistotný.tak to bych věděl.;-)
Jedná se o člověka zodpovědného.(jedině dobře)
Hele Jani tuten tvor vydrží při dobré péči hooodně.;-)
ze začátku se trochu rozkrmit,ale pohoda;-)
watch :-D

Ad Boom:
Tak at si nejdriv poridi 0.1 H.sapiens... Ale pouze od zodpovedneho chovatele - ne nekde na burze od prekupnika, nebo na inzerci po netu od "solidni" firmy :-D
Navic se da vybirat z prehrsle plemen - jsou bojova, okrasni, uzitkova, atd... Obcas se i nejaka ta barevna mutace vyskytne a ani hybridi nejsou vzacnosti... V nejhorsim i nejaky ten utulek neco lepsiho nabidne :-D
A pri trose snahy, dobre vule a nejakem tom casu venovanem vycviku se to da ochocit a neco naucit. Vetsinou jsou cistotne (lulat i kakat chodi na 1 misto), pri spravne peci nesmrdi, byt dokazou dokonce i zutulnit (ale bez dohledu i pekne zlikvidovat), ale je potreba to pohlidat, jinak mazec katastrofa hirosima hadr... Je proste nutne se jim venovat... Da se i vencit a pri spravne peci a reprezentativnim kuse nejeden soused zavidi... :-D

Zmiňoval se o psounovi

jo tak zrovna psoun puštěný po bytě je jedno z nejdestruktivnějších zvířat vůbec :-D Navíc chov 1 psouna je týrání zvířete.

Doporučila bych jiného zakrslíka, nebo potkana (ikdyž ten si značí teritorium močí). Ale pokud se bude hlídat, tak je použitelná i gambie. Další by mohla být fretka (ta je ale v bytě dost cítit), ochočený burunduk atd... to už záleží na něm.

ono majitelům fretky většinou nesmrděj, ale návštěvy jsou většinou jiného názoru hned jak vlezou do dveří :-D Navíc on ten svérázný odér fretčího kožíšku naleze i do oblečení, hlavně pokud si člověk fretku pomuchlá a pak se nepřevlékne, takže majitelé fretek se občas dají poznat po čichu :-D
Fretku jsem měla a jak píše Luma, byla s ní hrozná (_*_) která pro tolerantnějšího jedince určitě vyváží i ten odér :-D

kdybych ho neměla ráda, řekla bbnych ať si pořídí kaloně bo netopýrka

hele tak netopýři jsou uplně v pohodě, trousej akorát na místě, kde visej a vylučujou takové tvrdé bobky, které prostě zpod nich zameteš (stačí pod ně položit noviny). Za letu nedefekujou...ale chov ani jejich sehnání neni uplně jednoduchý z ostatních aspektů. Páč tropické asi neseženeš a chovat tuzemské je trestný čin. Co se týče kaloňů- tak to je fakt doporučení vhodné pro pomstu. Páč to jsou kaloni od slova kálet a moje 0,2 E.helvum jsem získala poté, co si je nějaký dobrý člověk pořídil navolno do bytu :-D

A jaké jsou zkušenosti s ničením lidského obydlí?

tyjo právě že u těch prasat ani ne, dají se snadno naučit co smí a co ne a celkem to dodržují, asi jako pes.

u těch kaloňů a psounů ovšem značné :-D

Měla jsem potkanky samičky na mazlíky a v bytě se mi nepočurávaly. Terárko ale bylo trochu cítit. Potkyška může jen doporučit, je to milé zvíře, inteligencí většinu hlodavců předčí.
Já bych doporučila ještě sysla. Nejsou tolik desktruktivní jako psouni. Jednu dobu jsem o něm docela přemýšlela, ale nakonec jsem dala přednost psovi - čivavě :)))