Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - jak poznám že jsou vajíčka oplozená

Dobrý večer,

nedávno jsem si pořídila k mému samečkovi holku, není to ani dva měsíce a dnes už nakladla první vejce. Čekala jsem snůšku až na jaře tak mě to zaskočilo a vejce jsem opatrně přendala do vlhkého vermikulitu nebo jak se to píše :D Chtěla jsem se zeptat jak poznám že je vejce oplozené ? Musí tam být nějaká tečka nebo něco ? Zkoušela jsem je prosvítit je tam znatelný žloutek.

Děkuji moc za rady a přeji všem hodně zdaru.

Kája

To by mnetaké zajímalo, stejně tak, jak dlouho bych měla mít samečka u samičky, jak dlouho jí trvá březost, jak poznám oplozené vajíčka a také, jak dlouhá je inkubace + správné podmínky inkubace. Na internetu jsou místy i rozdílné názory na toto :)

Děkuji za odpoved :) Náhodou s tím oplozením vajec neporadíte ? Jak jsem psala vidí tam jen žloutek a obávám se že by tam toho mělo být víc :/

Jinak ještě k délce inkubace co jsem se dočetla trvá 2-3 měsíce dle teploty. při nnižší teplotě to trvá déle ale rodí se pak silnější jedinci.

Mě by jen zajímalo jestli se můžu těšit na prcky z vajíček nebo to je jen planý poplach :)

v oplozeným vejci je vidět jen zárodečný terčík. To je možná to, co považujete za žloutek, ale plazí vejce má jiné složení než ptačí, nemá bílek. Kdybyste ho otevřela, tak zjistíte, že ve vnitř je jenom žloutek a zárodečný terčík (u oplodněného). U neoplodneného je vevnitř sejra. U některých vajec je vidět ten terčík až po několika dnech, když je větší, vypadá jako růžová skvrnka, pozdějc s pavučinama cév a někdy i prosvítá přez skořápku (což ale u gekonů obvykle nebejvá)

dejte vejce na vermikulit a pak uvidíte ;-) Ale neoplozená vejce většinou mají jiný vzhled, než uplozená. Bývají měkká, menší nebo naopak větší, deformovaná, nažloutlá atd...

Neoplozená vejce mi snesla samice ciliátka jako první snůšku, oproti oplozeným byla jiná struktura skořápky a vejce nebyla čistě bílá. Taky docela rychle odešla. Oplozená vejce jsou čistá hladká a mají pravidelný tvar. Inkubace jak psal Lucifer, musím podotknout, že u mne se osvědčil noční pokles. V konstantních teplotách i když třeba 22°C se mládě několikrát neprořezalo. Dle teploty je inkubace cca 75-100 dní. Nejčastěji zhruba 90 dní.