Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte žábu

Zalíbili se mi žáby a chtěl bych se zeptat, která je jednoduchá na chov? Líbí se mi hlavně rosničky a takové ty větší, macatější druhy :)) Taková ta rosnička zelená je úžasná (jestli je to ona) Mají ji ve zverimexech. Tak poraďte prosím.

Žabka na fotce je zřejmě Litoria caerulea, já pro začátek doporučuji kuňky východní(s rosničkama zkušenost nemám), které jsou aspoň trošičku aktivní přes den, např. ty rohatky se nepohnou co je den dlouhej - aktivují v noci a klíďo se zahrabou a pár měsíců je vůbec neuvidíš :) ale jsou nádherný, mám pro ně slabost.

Doporučuju koupit za stovku nějakou z knížek Michaela Fokta, který napsal několik knih pro začínající "žabaře", nebo knihy vydavatelství Robimaus - Rohatky,(Pralesničky)