Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský s jinými druhy

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat s čím vším se dá hroznýš královský chovat.
Trošku mě napadli tyto druhy
1. Hroznýšovec duhový
2. Krajta písmenková
3. Krajta zelená
4 Krajta tygrovitá
Děkuju za odpověd a dištak připište vaše zkušenosti a ostatní durhy, co jdou s hroznýšem královským . Mám zatím mládě . Děkuju

to vůbec není o nějakém vyhladovělém, klidném nebo neklidném hadovi. Prostě to nějakou dobu může fungovat a pak najednou zjistíš, že máš místo 2 hadů jednoho. A často ani to ne, protože pokud had sežere svého kolegu a ten je na něj velkej, tak pak rád chcípne :-) Víš co, čiň jak uznáš za vhodné, ale pak se nediv ;-)

Hele já se jen ptám ... Hada ti může sežrat i potkan ... jasně vše se může sežrat , ale mě zajímali případy kde hadi byli spolu a nevadilo jim to. A zamyslete se, že každej nemá takové zkušenosti jako vy , takže by jste nemuseli hnedka takhle jak na blbečka díky :)

Vis prave v priruckach pro "blbecky" se pise, ze hadi/plazy jsou samotarska zvirata a meli by se chovat jednotlive, max. v paru (u nekterych plazu jsou vyjimky - ale berme to obecne). Takze to chce jen cist a cist a cist...
Pokud bys navic pohledal i tady na TP, taky bys odpoved na svoji otazku nasel driv, nez si zalozil tohle vlakno a tak bys predesel tomuhle...

Dobre napisane.
Mimo toho. Ak trocha porozmyslas, tak zistis, ze davat k sebe constrictora z Juznej Ameriky, ktory vydrzi vecsinou vsetko. K viridiske z Australie, ktora je nachylna na teplotu a vlhkost a casto padne aj skusenym chovatelom je totalna do neba volajuca p... Rovnako ako pliest do jedneho terarka molurusku ktora bude mat kludne 4m z viridiskou ktora potrebuje svoj klud. A takto by som mohol pokracovat.....
Nikto uceny z neba nespadol, pravda. Ale daco si treba najst a precitat aj sam.A na nete je toho popisane dost.

Ak toto

stačilo to říct klidně a ty věci typu Latina a pro blbečky ... jasně doufám, že jsis zvednul ego :) .

malo byt na mna. Tak:
Ja ti to pisam kludne, ked nebudem, poznas to;-).
Veci typu Latina sa uc. lebo ceske a slovenske nazvy su na pi.u. Jedno zviera, ale vsade sa vola nejak inak. Jedine po latinsky to bude to iste zviera ci uz budes v CR, SR, USA, alebo kdekolvek na svete.
Mimo toho, ak ta to fakt zaujima, a nevies o akych zvieratach som pisal, tak ta to donuti otvorit googl a pekne si ich najst.
Blbecek, neblbecek, to uz necham na teba.
A jasne. Na niekom si predsa ego dvihnut musim :-D

víš mě je to fuk :), ale tomu hadovi asi ne ... Já si po 5 dementních odpovědí konečně dočkal 1 slušné no

njn je to tu trošku prudší, ale to asi proto, že se tu jedná o to zvíře. Nehledej inspiraci ve zverimexech, kde převážně nemají o chovu plazů ani páru (určitě ne ve všech, v Sokolově jeden máme, kde majitel se plazy zabývá). Stejně nehledej inspiraci v "masařích" o nichž píše Josefek. Prostě suma sumárum, abychom se dostali k odpovědi a ne jen prudili, tak chceš li další druh, pořiď mu další terárium. Ne jen z důvodů, které tu popisuje Aurifer.

Ne, než číst tohle osmkrát do týdne (a to má týden 7 dnů), tak jdu do tera důchodu. Já taky začínal, tak mám pochopení, ale já se snažil číst, hledat a to jsem musel do knihovny, ne zapnout comp a čekat, co mi to vysolí. Každý, kdo se podíval na víc jak tři nějaké stupid blogy zjistí, že se zvířata liší velikostí, váhou, rozdílnými nároky na teplotu, vlhkost, obývají jiné typy prostředí, jsou mezi nimi arborikolní, tak terrestrické druhy a v neposlední řadě narazí na informace, kde si přečte, že mrskat k sobě jakékoliv kombinace hroznýšovitých a krajt je stupidita kvůli nebezpečí pro chov devastujících onemocnění. Zkrátka kdyby dotyčný nekecal a četl, studoval (i tady na poradně, kde se toho napsalo myslím dost) nemusí ani takový dotaz pokládat. Hloupé dotazy, co se tu objevují čím dál častěji nepokládali v mých dobách ani naprostí začátečníci. A když už náhodou ano, tak na odpověď řekli děkuji a ne... a proč to nejde, a já to viděl a Máňa říkala, že je to směroplatný..jako z těhle dotazů bych opustil kutikulu. Masakr:-D

JJ znam - kdyz sem zacinal tak internet bylo cosi abstraktniho, info bylo ve 2 knizkach co se citovali navzajem, atd... Tak sem vysolil tezky prachy za bus k 1 z nej chovatelu. Prijal me vcelku vrele, ale kdyz sem mu polozil muj dotaz, tak me poslal do pr...le a rek, ze mam nejdriv studovat a pokud ne, tak sem mam na chov vy...t ]:)... A ja mu podekoval, sel a studoval - a mel pravdu, ty info my dneska nikdo nevezme a behem studia sem narazil na dalsi zajimave info... Atd, dyt to zname vsichni...

Ale bez techhle "prispevku" by tu zas byla nuda a ja si navic rad rypnu, cimz si zvedam ego (jak sem se dneska dozvedel) a tak diky tomu ted litam ve vysinach nebetycnych a to ani na nicem nefrcim :-D

Tak vstřebávání informací je první věc. Druhá důležitá věc je schopnost naučit se určitému způsobu myšlení. Chov živých tvorů vyžaduje zodpovědnost, ochotu se učit a určitý cit (díky kterému bychom se měli vyvarovat nesmyslných myšlenkových pochodů - které se dají ostatně negovat na základě získaných informací a empirické zkušeností). Já to právě taky nějak nechápu...

Kombinovaný chov v některých případech ano. Ale je třeba si uvědomit několik "maličkostí":

1.) Ideálně kombinovat zvířata se stejným požadavkem na biotop (pokud možno ze stejné oblasti)
2.) Jednotlivé druhy by si neměly příliš potravně konkurovat (natož aby byla hrozba toho, že jeden bude lovit nebo napadat druhého)
3.) Zvířata by se neměla navzájem stresovat a narušovat si životní prostor
4.) Nemělo by tu ani být riziko přenosu nemocí nebo parazitů
5.) Většinou to vyžaduje větší biotopové terárium (což někdy není vůbec legrace)

Když tu někdo přijde s kombinovaným chovem, tak je to většinou nějaká kravina. Zatím se tu neobjevil nikdo třeba s nápadem zbudovat biotopové terárium pro Ch. viridis, kde by v dolní části byla zabudovaná vodní plocha pro rybičky (samozřejmě tam opravdu umístit ty "chondra" a ne bičovky, které by mohly vyzobat rybičky jako chipsy...:-D). Přemýšlejte nad estetickými a proveditelnými věcmi. Ono reagovat do nekonečna na blbosti, se kterými otravuje někdo, kdo si je líný přečíst byť jen základní informace... Je to minimálně neuctivé k těm zvířatům a... Pak se div, že vtipálka jako jsem já napadne uspořádat "večeři blbců".:-D

Je to geniální. I když ti blbci tam jsou takoví decentní komičtí dobráci. Realita je mnohem tvrdší.:-D Ale je to pěkná alegorie.

Přemýšlel jsem o tom, jak by se ta situace s nevhodnými dotazy dala řešit. Už tu byl pokus o vytvoření "vlákna první pomoci". To ale ti, kteří by měli, nevyužívají. Naopak, mám pocit, že přihlouplé dotazy se množí a často se opakují... Je to takový balík přihlouplých otázek... Co je posbírat, zpracovat odpovědi, udělat složku a pokud někdo vlákno s takovým přihlouplým dotazem založí, tak mu jen stručně poslat odkaz na tu složku a vlákno zamknout. Samozřejmě by to muselo mít nějaká pravidla - týkalo by se to jen vláken, kde se zadávající táže na něco, v čem je ve složce odpověď... Je to jenom takový návrh na zlepšení. Ty kraviny co se tu objevují jsou ztrátou času všech, kteří to berou trochu vážně. Spoustu lidí to odrazuje a často říkají, že už sem kvůli tomu nechodí (chápu, že je to postupem času znechutí). Je to jenom takový návrh, jak vzniklou situaci řešit - prostě slušně zadávajícího odkázat na složku a vlákno zamknout (asi bych ho nemazal z důvodu, že když to najde někdo další, tak v tom vlákně rovnou uvidí odkaz na tu složku s odpověďmi na ty nejblbější a často se opakující dotazy). I věřím, že někdo bude mít nápad, jak ten můj rozvinout a posunout dál. Bylo by každopádně šikovné a profesionální s tím něco udělat.

Plyne z toho několik nesporných výhod:

1.) Dotazovaný by byl slušně odkázán na složku, kde by na svůj neobratný dotaz dostal potřebné rady - bylo by plně vyhověno jeho potřebám
2.) Zamčené vlákno by se v poklidu odebralo do propadliště dějin (odpadá možnost na něj morbidně vtipně odpovídat - ale toho má stejně každý už dost)
3.) Určitě by se zlepšil celkový dojem Teraporadny

Kdysi jsem byl u jednoho chovatele na plzeňsku, už si bohužel nepamatuju kde, ale vzpomínám si, že měl doma hady na kšeft (tudíž už musel něco vědět) a tenkrát tam měl u sebe tmavku s hroznýšem a VYPADALO to normálně. Toť jen můj příspěvek a zkušenost.