Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snesou se dvě samice Gekončíka nočního s rozdílným věkem?

Dobrý den.
Mám gekončíka nočního samici stáří 7 měsíců. Terárium 60x30x30 podmínky správné pro chov.
Kamarád ruší svůj chov a mám možnost od něj zdarma mít samici gekončíka nočního stáří cca 3 roky.
Snesou se tyhle dvě holky u sebe s tímto rozdílem? Nebo bude ta mladší utlačovaná? Nechtěl bych jim nijak ublížit.
Děkuji za případné odpovědi.

Spíš než na věku záleží na velikosti. Rozdíl by neměl být moc velký (i když se v terárku běžně chovají Giant jedinci s normálními). Každé mládě roste jinak rychle a i dospělí gekoni jsou různě velcí, takže si je musíte porovnat. Snášenlivost jedinců taky bývá dost individuální, ale u gekončíků s tím problém většinou nebývá. Navíc ta dospělá samička bude v novém prostředí, horší by bylo k ní do jejího terárka dát to mládě, to bych asi moc neriskovala.

Děkuji za rychlé odpovědi :-)
Ještě si to pořádně promyslím a porovnám ty velikosti a pak se uvidí.
Jinak mě teda prvním pohledem ta starší přišla na délku stejná ale byla o něco mohutnější v těle a hlavu samozřejmě taky mohutnějšíší..