Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšířená kloaka u Elaphe guttata

Zdravím vás,
dneska jsem si všiml u své guttky, že má u kloaky rozšířené tělo, taková skoro nepatrná boule do stran. Jedná se o samici, gravidní být nemůže. Jemně jsem to osahal, tvrdé to není. Napadá mě snad jedině neoplozené vejce, ale to je asi kravina...
Nevíte prosím vás co to může být, děkuji za odpovědi ;)

Ahoj připojuji se k dotazu, má užovka má to samé.
Je to ještě ve větší míře taková boule před kloakou.
Napada mě, že je buď gravitní, nebo jen dlouho nekakala :-)

Jen mě zajímá, jestli má někdo z chovu užovek podobné zkušenosti,
zda-li to nemuže byt nějaký větší problém.

Obezni by být neměla, jsou jí tři roky, délka cca 130 cm.
Dávám ji středního potkana na cca 14 dní až tři týdny.
Nebo velké myši od 2 - po 4 ks podle toho kolik si veme.

Čas od času když hodně sežerou např. vetšího potkana je nechám i měsíc bez jídla.

Ta boule u kloaky se objevila cca 14 dní zpět dřív jsem si ji nevšiml. A to hady kontroluji min. jednou měsíčně. Zítra zkusím pořídit foto a hodím ho sem.

Tak překrmovaná rozhodně není, krmím 1 za 14 - 20 dní středním potkanem, přidávám občas Nutrimix, i když je to asi zbytečné. Teď ji nechávám pauzu přez zimu tak měsíc...
Doufám, že to není nic vážného.