Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšířená kloaka u Elaphe guttata

Zdravím vás,
dneska jsem si všiml u své guttky, že má u kloaky rozšířené tělo, taková skoro nepatrná boule do stran. Jedná se o samici, gravidní být nemůže. Jemně jsem to osahal, tvrdé to není. Napadá mě snad jedině neoplozené vejce, ale to je asi kravina...
Nevíte prosím vás co to může být, děkuji za odpovědi ;)

Tak překrmovaná rozhodně není, krmím 1 za 14 - 20 dní středním potkanem, přidávám občas Nutrimix, i když je to asi zbytečné. Teď ji nechávám pauzu přez zimu tak měsíc...
Doufám, že to není nic vážného.