Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boule u kloaky.

Asi před třemi dny jsem oběvil,že můj Hroznýš má u kloaky bouli tak cca 3 cm velikou.Cca měsíc a půl nechce přijímat potravu,a ani nic nevylučoval.Naposledy mi morče udusil(to jsem u něj bouli oběvil) ,poté ho nechal ležet a odplazil se na kamen.Bohužel nevím,jak dlouho jí tam má.Má jí v místě,kde mají samci hroznýšů drápek.Prosím o radu o co by mohlo jít.

Zdravím všechny!Před dvěma lety měl můj hrozen absces u kloaky (viz původní dotaz).Absces byl v tu dobu vyoperován a vyléčen.Jenže před cca rokem se mu něco podobného oběvilo na špičce čumáku.Bohužel se to nijak nezvětšovalo,tak jsem to moc neřešil.Mezi tou dobou,co se mu oběvila ona boule do tedka půl roku odmítal potravu,což jsem sváděl na to,že má pauzu.Pak si vzal dvě morčata a od té doby (cca dva měsíce) zase o potravu nejeví zájem.Od té doby se mu ta boule začala zvětšovat a druhá,kterou před tím rokem neměl,mu zasáhla oko.Včera se svléknul a v místě té boule u oka má díru s odhaleným abscesem.Bohužel ta hlava je tak zasažena,že začínám uvažovat o utracení.
Dotaz proto zní.Může mu od trápení pomoct pouze kočkopsíčkař,nebo radši za specialistou na plazy?
Je to pro mne těžké rozhodování.Mám ho 12 let a nechci aby se takhle trápil.