Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá na moment přestala reagovat

Pěkný večer.
Měl jsem dnes agamu (32 cm,110g,20 měsíců stará samička)ve vaněspolu s menší agamou vosatou. Menší agama byla při mém příchodu na druhé a ta po vyndání chvíli nereagovala,byla jak hadrovej panáček.Když jsem ji opatrně zatlačil ze spodu na bradu,jí z tlamičky vytekla voda a začala reagovat až potom co jsem ji do tlamy foukl drobet vzduchu.Zatím teď vypadá v pořádku.Je možné,že mi ji ta menší téměř utopila??Děkuji za radu

Možné to být muže, ta menší si potřebovala na něco vylezt, tak volila "kámošku"....ale nemuselo to být jen tou malou agamou, kolik tam té vody bylo? A jak dlouho mohla být pod vodou? Určitě pro příště agamy hlídat... mohla tam být o chvíli déle a už by bylo pozdě :x:

Tak nakonec jsem s ní musel k veterináři,protože se jí nejspíš dostala voda do plic a z toho má nějaké respirační potíže.Tak má nasazená antibiotika. Navíc má na levé straně zlomená žebra,zřejmě na ní druhá agama omylem skočila. Veterinářka řekla,že ty žebra je lepší nechat než s tím něco dělat (nijak jí to neomezuje-žere,běhá,atd..)

Asi takhle: Zdravej ještěr si sám od sebe prostě nezlomí žebra, pokud má adekvátně zařízené terárium a nemůže se někam zarvat, aby se nemohl dostat ven a při tom se zranil. Nebo aby ho někdo z toho úkrytu násilím tahal. A na to, aby mu je zlomil spolubydlící, by ten spolubydlící musel mít několik kilogramů, rozhodně ne další agama. Pokud jsi někdy viděl páření Pogon, tak by ti muselo dojít, jak pevnou a pružnou mají tahle zvířata kostru. Za normálních okolností prostě ke zlomenině nedojde, leda nějakým hrubým zacházením. A nediv se, že jsem tě tu nařkla z týrání zvířat, když jdeš k veterináři se zvířetem po tom, co dostalo zápal plic po přiutopení ve vaně a navíc má zlomená žebra. K ničemu takovému, pokud se o zvíře staráš jak máš a neděláš hovadiny prostě běžným chovem nedojde. Jasně, pokud chodíš na fóra, kam nechoděj teraristi, ale děcka co si pořídili zvíře na hraní, tak se tam dočteš, že agamísci mají koupání ve vaně mocinky ládi. Ale to jenom proto, že tahle děcka (věkově neomezeno- často to jsou osoby výrazně starší 18let) prostě nepoznají, jak se tváří streslé zvíře. Navíc Pogony na sobě nechají dříví štípat, tak potom lidem přijde, že se jim to i líbí. Ale koupání ve vaně vyjma případů třeba léčení zácpy je uplně zbytečné stresování zvířete. Koupeš ho totiž kvůli sobě, ne kvůli němu- jemu tím totiž nijak neprospěješ, naopak. POkud chceš zvířeti dopřát koupel, dej mu do terárka mísu s vodou. Když bude chtít, tak si do ní vleze, ale ze své vůle ho prostě nekoupej.

A že veterinářka řekla- veterináři občas řeknou takových blbostí...

ono žebra se většinou samovolně vyhojej, pokud tam nedošlo k nějakýmu dalšímu poškozenhí, jako je propíchnutí plic apod.

Veterinářka jí dala injekci ADéčka

nemáš fotku té agamy a ubikace? Co tam máš za světla?