Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pro dvě mladé Agamy vousaté

Zdravím, přikládám foto s novým teráriem a prosím o reakce, zda-li to je ideální pro dvě malé Agamy. Rozměry jsou 100x40x40 (mínus zadní 3d pozadí, které je tam zbytečné a zabírá akorát místo :-( ) Za jak dlouho budu muset zařídit nové terárium, aby se tam měli pořád fajnově? Dále mám dotaz, zda se dá poznat na mladé Agamě pohlaví, abych si nepřivezl dva samce.
Děkuji za odpovědi.

http://imageshack.us/photo/my-images/849/agama.jpg /

loading...

Terarko vyzera dobre. To pozadie je dobre a agamy ho budu dost vyuzivat. Zaberie par cm, ale zvecsi uzitocnu plochu pre agamy o celu zadnu stenu po ktorej budu moct lozit. Ta lampa v pravo, no neviem, ja by som to riesil obycajnym kvetinacom, takto je to zbytocne drahe, dost velke, neesteticke. To Repti Glo s tamad vyhod a kup tam nejake poriadne svetlo. A ten koren by som ja vymenil za nieco utlejsie. Nejaky pekny, zaujimavo tvarovany konar, nie takeho medveda.
Terarko im na nejaku dobu postaci. Na ako dlho, to bude zalezat podla toho ako rychlo budu rast. Ale pre par rataj tak 100x60x50.

Zaberie par cm, ale zvecsi uzitocnu plochu pre agamy o celu zadnu stenu po ktorej budu moct lozit.

no, nejsem si jista, jestli to pozadi je uplne dobre. Tusim, ze to je primarne pro akvaristiku a je to dost hladke a kluzke. Ale treba se na tom mlade agamy udrzi dobre...

Myslim že světlo tam mám právě hodně dobré.. Jako zdroj tepla je tam bodovka, zdroj viditelného světla- www.terashop.cz , zdroj UV- www.terashop.cz , akorát ta lampa na bodovku je jen do 50w takže mám na výhřevném místě 40-43°C, což je podle mě dobré, ale na druhém konci terária mám jen 25°C. Stačí to?
BTW: to pozadí je kupované, takže na něm právě nejsou žádné velké výstupky..:X ale to už je teď jedno..

No, povedzme ze uplny luxus to svetlo nieje, ale cakal som ze to je Repti Glo. Tak to beriem spet :-)
Teploty su ok, len by som mono hodil to UV blizsie k vyhrevnej ziarovke. Takto sa bude musiet rozhodovat ci teplo, alebo UV. A na tu dialku toho UV bude uplne minimum.
Pozadie - ako pise JaBula. Neviem presne ake je, ci uz kupovane alebo nie, to je v podstate jedno.Nemusia tam byt ziadne extra velke vystupky, plosiny atd. Len aby nebolo uplne hladke, aby sa na nom agamy udrzali.Ak sa udrzia, ver, ze ho budu vyuzivat.