Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hrozňa nejí a rapidně hubne

Zdarec. Chovám v terárku dva 8 měsíční hroznýše (samec a samice), kteří se poslední dobou přestali stravovat jako dřív. Ještě před 6ti týdny pravidelně příjmali 1x potkana za 10-14 dní, málokdy neodmítli, ale teď to bude přes 4 týdny co si samice vzala naposledy pouze myš (nikoliv potkana, jako byla zvyklá předtím) a pořád odmítá jíst, navíc začala dost hubnout a mám o ní vážně strach. Samec měl podobný problém, nejedl 3-4 týdny, ale před dvěmi týdny si aspoň dal potkana. Teď (samec po 2 týdnech, samice po 4-5 týdnech) po sobě nechají potkana všelijak lozit, podlízat se, uhíbají mu a straní se ho. Předtím měli aspoň nějaký reflexy, ikdyž ho nechtěli tak po něm aspoň nanečisto vystartovali jakmile se jich dotkl, ale teď je to jak kdyby si s potkanem prohodili role. Sem vděčný za každou radu, už nevím co s ní/nimi.

Děkuju moc ;-)

Dicky za tip, ale terárko mají dost velké na výšku takže teplotu mají mezi 24-33 ve výškovým horizontu, jinak roztoče sem nazaregistroval, prohlížím je celkem často a myslím, že i důkladně, zvrásnělí nejsou, zato ty papule otvírají docela často, netušil sem, že je to na škodu.