Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Páření E.guttata

Dobrý den,
Rád bych se zeptal zda-li je možné aby samecek E.Guttata spářil se samičkou, která je oproti němu pomalu 2 krát větší a je starší pouze o necelý rok. Mám strach aby ho nesežrala nebo mu něco neudělala.

Děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: Páření E.Guttata (Aurifer)

loading...

Dobrý den,
Ještě bych se chtěl zeptat na jeden detail k určování pohlaví sondováním: Jak je možné ,že samec je prostupnější než samice? Mě to nedává absolutně žádnou logiku, Děkuji za odpovědi.

Jak je možné ,že samec je prostupnější než samice?

je to dokonce jiste. Presne takhle to ma byt. A logiku to dava. Samec ma hemipenalni kapsy, kde jsou naruby ulozeny hemipenisy. Takze sondou zajedes vlastne do dutiny pariciho organu. A protoze samice zadne parici organy nema, tak se sondou dostanes dovnitr jen velmi omezene.

Dobře velice děkuji, kamarád se totiž semnou donekonečna hádá, že je to prý nesmysl tak mi to nedalo a musel jsem se zaptat. Ale měl bych ješte jeden hloupý dotaz, když se užovky páří tak samac "zasouvá" svuj hemipenis užovce do kloaky nebo do Ocasní části ?

Do kloaky. Vzhledem k velikosti a stavbe hemipenisu (nekdy je to vzezrenim az neuveritelny organ, kdo videl goniosomi hemipenis, tak vi) by se do melkych jamek samic ani nevesel, a hlavne - co by tam s nim delal...ze. Spermie je potreba dopravit pres kloaku do vejcovodu a to proste jinudy nez pres kloaku nejde.