Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení-agama vousatá

Mám doma tři agamy vousaté a v životě by mě nenapadlo jim dát nějakou kočičí konzervu, ale četl sem že to víde mnohem levněji a že je to pro ně i zdravé mně osobně to příjde jak naprostá blbost tak sem se chěl zeptat jaké s tím máte zkušenosti vy.

ano může se krmit i konzervou pro kočky..řekl bych že levnější to bude ale nesmí se toho dávat moc.já osobně jsem ještě nezkoušel ale nejspíš taky zkusím:)taky bych řekl že ideálně by to nemělo tvořit víc než 10-20 procent potravy takže ne moc často.jinak bedna švábů sice vyjde levněji ale než se ti namnoží tak ti to agamy sežerou všecko...já mám 4 agamy a kupoval jsem 2 litry švábů blaptica dubia(1500kč) ,kteří se ti ani náhodou nestihnou namnožit než to agamy sežerou...no nadruhou stranu ted už je ani žrát nechcou...když mají pořád jednu a tu samou potravu tak ti to časem přestanou žrát..nebo určitě toho nesní jako předtím...zase musím začít kombinovat:sarančata cvrčci tartary dubie ale vyjde to teda o dost dráž...

kratka verze: blbost

dlouha verze - dubie jsem koupil jednou pred par lety, pul litru. Doted nima krmim vse, samozrejme jejich ixtou generaci potomku. Krmim tim agamy, gekonciky, pagekony rasnate. Chov svabu = nejaka ta mrkev, psi granule, stare pecivo. Mnozi se dost na to abych jeste obcas prodal nejake prebytky ktere zaplati tu mrkev a granule. Davat agame vousate kocici konzervu je hovadina. Ne ze by to nesezrala, dokaze asi na tom i nejak prezivat, vousatky jsou prasata a popelnice - sezerou cokoliv, ale k jejich prirozene potrave to ma hodne daleko.

no já mám něco přez měsíc 400 dubií v boxu s teplotou regulovanou na 30°C , žerou hrozně moc zeleniny, granule moc ne ... Ale nikde ani malej švábík... když dam zkrmit nějakou samici , tak jak do ní agama kousne tak z ní vyjede kokon či co to je, takže jsou všechny samice oplozené,ale pořád žádnej švábík :-( Takže to rozmnožování jde fakt pomalu zprvu :-P věřím, že se to rozjede, ale vzhledem k tomu, že si každá agama vezme 5 dospělců denně tak to mizí pěkně xD a asi budu muset opět přikoupit tak za měsíc xD

Hlavně mi přijde fajn ten fakt, že nezamoří barák, nelítaj, nelezou po skle, nesmrdí.... Jakej důvodvede některé lidi k chovu švábů jako např šváb americký a podobně? Když je zde toriziko zamoření ? Je to jen proto, že se rychleji množí a rostou a nepotrebuji vyssi teplotu ? Nebo proc nema kazdej jen Dubie, nebo tartaty ?

Je pravda že sem si nikdy o švábech nečetl, ale hlavní důvod proč je nechovám tak je obava kvůli zamoření celého domu, ale těd tady sklipky píše opak tak jak to teda je? A když vám utečou jak to že vám nějaký druh chcípne dřív nežli se dokáže rozmnožit ?

Když pořídíš Blaptica Dubia, tak ti dům nezamoří.... Potřebují pro množení vyšší než pokojovou teplotu a musí jich na to být hodně a mít přístup k dostatku potravy, takže když jich uteče pět, tak budou chvíli někde přežívat a pak chcípnou na nedostatek potravy.. mrkni tady, sou takový sebraný informace od různých chovatelů :-Phttp://www.sklipkyholizardi.wz.cz/pododkazy/bdubia .htm

Nemusi se chovat jen dubie.Ja mam pro vousatky blaberus discoidalis a jsem s nima naprosto spokojeny. Plati u nich to stejne co u dubii,tzn. ze nelezou po skle,potrebuji vetsi teploty,tudiz nezamori byt a mnozi se vyborne a navic o proti dubiim jsou vetsi ;-) ted jsem jeste koupil nasadu blaberus cranifer tak jsem zvedavy. Jinak zacinal jsem pred rokem a pul s pul litrem a mam je do ted a uzivil jsem s nimi 4 agamy a prezil jsem jednu cistku kdy mi najednou lehlo 2/3 kolonie.

taky muzu doporucit blaberus discoidalis puvodne sem obednal dubie a doslo tohle velikost je docela vyhoda ze jich nemusim davat tolik a pridou me i odolnejsi po ceste postou sem nasel jedinou mrtvolku a behem 3 mesicu asi dalsi 3 jinak se mnozi v pohode a uz mam hodne malych