Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace snůšky agamy vousaté

Ahoj, tak jsem se dneska dočkala první snůšky v mém chovu. Máme 26 krásně bílých vajíček beze skvrnky o velikosti okolo 2cm. Vajíčka jsem přemístila před chvíli do inkubátoru v plastových miskách s s vyždímaným vermikulitem. Víčka jsem dala tak, aby byly šikmo /kvůli odkapávání vody/, misky tedy nejsou úplně zavřené. Mimo jiné jsem do inkubátoru umístila misku s vodou. Chci se zeptat, jakým způsobem mám později zajišťovat vlhkost vermikulitu. Bojím se, že rosením vermikulitu v miskách /jak se někde doporučuje/poškodím vajíčka. Dík za vaše zkušenosti a rady.

Víčka asi zajistí, že vermikulit tak rychle nevysychá, a v krabičkách udržuje optimální vlhkost a přijímání vlhkosti i částem vajíček, která nejsou "zapuštěná" ve vermikulitu. Já to ale řeším tak, že mám víčka pro jistotu na krabičkách trošku pootevřená (leží šikmo na krabičkách). V inkubátoru mám pro jistotu ještě sklenici s vodou, že které se odpařuje vlhkost do celého inkubátoru. Přeci jen mám obavu, aby se na víčkách nesrážela voda a nekapalo mi to na vajíčka. Zatím se mi to osvědčuje, nezkazilo se mi jediné vajíčko, první snůška se vylíhla 100%, další nadělení očekávám do 14 dnů. Ale to je jen můj, možná přepečlivý, názor a příspěvek do této diskuse :).

To s tím pomalejším vysycháním vermikulitu mě nanapadlo =).
Inkubuji zatím chvilku a bez víček, takže je přidám.
Pokud jsou ale krabičky takto zavřené, nemůže se tam držet o něco větší teplota než ve zbytku inkubátoru? Předpokládám, že čidlo termostatu nedáváte dírkou přes víčko až do krabičky s vajíčky... nebo se pletu? =. Teď mi visí těsně nad nimi.

Ne nedávám - to bych těch termostatů musela mít víc (jeko je krabiček) :-). Teplotu v inkubátoru udržuji tak okolo 27°C. Nemyslím si, že by vlivem zavřených krabiček v nich byla vyšší teplota. Důležité pro přesnější měření teploty je, aby čidlo termostatu bylo na úrovni vajíček. Teplo stoupá nahoru, (čim výše, tím tepleji). Termostat měří teplotu v rovině, kde je čidlo umístěno. Tedy, když mám nad vajíčky 27, vajíčka pak mají o nějakou desetinu i celé stupně teplotu pod 27°C.

to je v pohodě, já jsem se před nedávnem také ptala na všechno možné. Myslím, ze více informací není nikdy na škodu, já jsem v dokonaném chovu také teprve začátečník. Teď rozkrmuji první úspěšně vylíhnutou snůšku (jsou jim už skoro 3 týdny), za cca 3 týdny budu mít další mimina. Přeji také úspěch a hlavně zdravá a vitální mláďátka ;-)