Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "pareni" dvou samic pri nepritomnosti samce

Neni ani tak dotaz, spis pro informaci a jako zajimavost:

Letos mame holky po odzimovani bez samce. S nim mame problemy a je na "samotce" (lecba atb a nejake ty komplikace kolem). Samice 47cm 3+ roky stara a druha cca. rok a pul 45cm. Ta starsi by se chtela po odzimovani parit, chova se uz 2 tydny silne dominantne, kejva hlavou a dorazi na tu mladsi.

Dnes to doslo uz tak daleko ze starsi se s tou mladsi "parila" - kompletni prubeh od "namlouvani" a prohaneni po terariu, kejvani hlavou, zcernani na krku - az po zakousnuti do "limce" te mladsi a obtoceni ocasu. Ano - jsem si 100% jist ze jde o samici, odchovali jsme uz od ni radu mladat, ne skutecne nema hemipenisy - jen tu mladsi drzela uplne jako samec pri pareni, a stejne jako samec kloaku ke kloace - ocas bokem...

loading...

Tož, když Perun dopustí, i sukovice spustí... :-D
Našemu žakovi je úplně jedno, že nejsem ani stejný živočisný druh, je mu fuk jakého jsem pohlaví, vytrvale se mi dvoří celý rok, na jaře staví hnízdo, láká mě k němu... a jednou se mě taky pokusil napářit... skončilo to pokecaným trikem... :-D
Hormony jsou strašná věc.

To je uplně normální, že se při absenci samce chová dominantní samice jako samec, včetně toho páření. Není to zdaleka jenom u ještěrů, je to časté i třeba u savců- nám teďka pořád šukaj 2 kočky, páč ta podřízenější se mrouská :-)

Jinak třeba u legoušů je celkem častý, že pokud je skupina jenom samiček, tak dominantní holka i vypadá jako samec, nejen, že se tak chová...