Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežere-nevím co s ní.

Ahoj, Jestli tu už tento dotaz je tak se omlouvám,přiznávám-všechny vlákna jsem předem neprohledala.
Před dvěma dněma jsem si přivezla asi 3 měsíční samičku gekončíka. První den mi nejedla a neřešila jsem to. Dneska už ale došla trpělivost a snažila jsem se ji donutit-sama si neloví, když jsem jí cvčka podávala pinzetou tak do nich spíš štouchla takze jí stihnul cvrcek utect. Za celou dobu se nehne ze sveho místa ve skále, kdyz jí cvrcek prijde pod nos tak zacne cihat olizovat se ''zautoci'' jestlise tomu tak da rikat cvrcek utece a ona se neobtezuje dal to resit a lezi na tom samem miste dal. Dnes po hodinu a pul dlouhem boji kdyz sem ji teda cvrcka dostrkala az pod nos a prinutila ho neutect tak milostive jednoho snedla. Ale vážně nevím co s ní dál.
Jinak to že se prostě nehne z jednoho místa v terárku- jen se jednou začas přetočí na druhej bok vám přijde normální?
Děkuju za rady :)

První den mi nejedla a neřešila jsem to. Dneska už ale došla trpělivost a snažila jsem se ji donutit

V prvé řadě to zvíře nech v klidu :!: Je v novém prostředí kde to nezná, tak se zdržuje v úkrytu, to je normální. Dej jí nějaký čas na rozkoukání, nesejři se do ní, nenuť jí krmení a ona se rozežere sama. Čím víc se do ní budeš srát, tím hůř a dýl nebude sama žrát. Chce to hlavně tu trpělivost. Prostě ji nech v klidu, večer jí tam pusť pár cvrčků, dej jim tam kousek jablka a nech ji být. Až se rozkouká, tak začne vylézat a žrát.

Využiji tento topic a zeptám se, pokud to nevadí. Můj gekončík asi rok a půlroční mi najednou přestal žrát. Nikdy se mi to nestalo, vždy byl po jídle hrrr a teď nic. Nežere už asi týden a bojím se, že pojde. Podmínky jsou dobré, nic jsem neměnil, nesvléká se, nebude klást vajíčka... Nevíte čím to může být?

http://imageshack.us/photo/my-images/689/fotografi e0756e.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/196/fotografi e0758.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/685/fotografi e0759i.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/94/fotografie 0757.jpg/

Vím, že je trochu obézní, ale nedalo se nic dělat. Měla v sobě vajíčka poměrně mladá a já ji hodně krmil, aby to přežila... Ale to sem už nepatří, píšu to jen, abych se vyvaroval kritice.

To zvíře není trochu, ale hodně obézní, až přetučnělé. Hodně krmit aby to přežila neznamená ji takhle vycpat...

Vážně vydrží měsíc bez žrádla? No teď začíná druhý týden co nežere, dneska jsem mu nabízel červa i cvrčka a opět nechtěl. Vydával zvláštní zvuk, jak kdyby pískal...

to zvíře má tělesný zásoby na 3/4 roku. Jen mam trochu obavu, že to nynější nežraní už může být způsobené selháváním orgánů vlivem přetučnení.