Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s agamím samečkem

Zdravím
Před dvěma dny jsme si s přítelem pořídili dvě agamy (samičku a samečka). Zatím jsou v akváriu, protože nové akvárko budeme mít až jeden z následujících tří dnů. Mají osvětlení UVB a UVA a výhřevný kámen a vypadají spokojeně, samička žere i pije, normálně chodí a občas prohání cvrčky prostě vypadá naprosto spokojeně. Sameček ale nic, nejí skoro nepije, nehýbe se jen se vyhřívá a občas hýbne hlavou, někdy se má i nepatrné tiky v nožičkách když leží. Mám o něho velký strach, prosím poraďte.

V pokročilém stádiu, ještě ale než se zvíře zkřiví, tak může při nějakém vzruchu reagovat až křečema, kdy se uplně zkroutí...Když ho mají 2 dny, tak to bude zřejmě deficit ještě od předchozího chovatele. Dala bych mu dávku čistého vápníku (dá se sehnat v lékárně) přímo do tlamičky a nechala ho v klidu, pokud má kvalitní zdroj UV, tak by se měl rychle srovnat.