Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Našla jsem motýla, můžu ho zachránit??????

Ahoj,
stala se mi zvláštní věc. V teď zimě jdu po chodníku a přede mnou leží motýl. Vzala jsem ho domů a dala do plastové krabičky, protože mám kamaráda, který mrtvá zvířata sbírá:-/ Ale motýl se začal hýbat. Tak jsem mu dala větší krabici, mandarinku a hlínu. Když rozložil křídla zjistila jsem že je má částečně utržená a poničená.

Zkrátka můj dotaz zní:Uzdraví se? A je nějaký způsob jak mu pomoci????????;-)

Motýla takhle nezachráníš, na přežití bys ho musela dát někam zazimovat do místa, kde nemrzne. Ale když má více poškozená křídla, tak je zbytečné ho zachraňovat, páč ta se mu už nezahojej. Asi bude opravdu lepší ho dát někomu na zkrm..