Oreocryptophis porphyracea coxi
Dobrý den,
rád bych věděl něco o užovca Oreocryptophis porphyracea coxi. Moc literatury o ni není a kamarád co je chová i odchovává mi říkal, že jsou to velmi stresová zvířata. Já mám z hady už zkušenosti ale rád bych o této užovce věděl více. Tak jestli jí někdo chová tak mi prosím něco řekněte.
Díky
Změna předmětu, původně: Oreocryprophys porphyracea coxi (Aurifer)
Všechno najdeš tady.
Se nedivím, že nemůžeš nic najít, když neznáš ani správnej název druhu
Jsou to jedny z rychlejších porphyracejek, ale vyloženě stresáci nejsou. Jsou to docela popelnice, celkově dost příjemný hadíci:)
Môžem len potvrdiť to, čo napísal Michal.
A prosím nemoli by jste mi říct v jak velkých teráriích hady chováte jaká teplota atd... díky
Ahoj, chovám laticincty, což je stejný druh. Mám je zvlášť v teráriích o rozměrech 50x40cm, výška 30cm. Jsou to pozemní až zemní zvířata, nešplhají. Teplota pokojová, nesnášejí velká vedra (i když mi předloni přežili i 33°C). Krmím jednou za týden až dva, podle času a počtu myší. Žerou krásně, samice vždycky (i těsně před svlékáním), samec občas vynechá.
Já mam samici coxovky v terárku cca 85x50x55 možná to je pro ní zbytečnej luxus, ale vyhovuje jí to a je i celkem aktivní. Jinak oproti laticinctám je tu trochu rozdíl jak v aktivitě, tak v teplotách co maj mít a dalo by se říct i výbušnosti. Laticincty aspoň teda u mě v dospělosti nemaj tendenci někam zdrhat, zatim co coxovka je takovej trochu blesk když to ní šťouchneš. Zvládnou daleko větší sousto než laticincty.U nich by ta vyšší teplota určitě nedělal dobrotu. Podle mě těch 27 je maximum co zvládnou, ale také ne moc dlouhodobě. Krmim jednou týdně a do 3-4 dnů se vždy vys....
Moc Vám děkuji za odpověď a jak je to u nich z kousáním koušou hodně? Díky
Moje jo. Navic to sou hadice co moc neuvidis - vecne zahrabany v substratu.
koušou dost, ale je to prostě kousanec od střední užovky, žádná tragédie, který by bylo třeba se obávat. Ale takhle- záleží na tom, co od toho hada čekáš. Jsou to nádherný a ne moc náročný zvířata, ale fakt to není had pro mazlíkáře, na nějaké tahání můžeš zapomenout. Taky je schovávací, jak už psal Boa- bývají občas vidět, ale spíš jsou zahrabané. O to větší radost člověk má, když je zrovna vidí venku. Ty moje jsou vidět, když mají hlad a rejděj, nebo občas se vyhřívají, ale to taky ne extra často.
Moje vůbec nekoušou, ale asi to je tim, že jim nedělám nějaký hladovky. Kousali pouze jako mláďata teď se uklidnili stejně jako laticincty. Jinak já je vidim každý den ráno když se rozsvítí světlo tak takovou půl hodinu lezou. Samice dokonce proleze i větve. Řekl bych, že u nich to je kus od kusu. Jediný vailantky mi josu agresivní i v dospělosti a ty koušou do všech světových stran:D
Dobrý den, chtěl bych oživit vlákno a zeptat se jak je to s teplotou u o.p. laticinctus a o.p.coxi, někde jsem se dočetl, že laticincty snášejí vyšší teploty tak jsem se chtěl zeptat na Váš názor, popřípadě v jakých podmínkách tyto dva druhy chováte vy....
Díky moc
Laticincty zvládají nejvyšší teploty ze všech porphyracejek. Nezimují se, jen potřebují snížit lehce teplotu.
Ok, a kolik je teda tak maximum pro oba druhy?
díky
Staci cist...je to vse napsano v prispevcich nahore.
Nu ale pokud jste to nenasel, kolegove pisi toto: u coxi maximalne 27, laticincty vydrzely i lehce pres tech 30, ale je to opravdu ta nejvyssi mozna mez. Urcite by chtelo chovat je pri nizsich teplotach!
Díky moc všem a omlouvám se za nepozornost...
No 30 bych jim nedal ani náhodou. Já je všechny držel do 25. Ale obecně lze říct, že laticincty jsou nejlehčí porphyracejky na chov.