Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z 40W žárovky změna na 20W, nabuzení k zimnímu klidu/spánku?

Dobrý den,
Moc prosím o pomoc,spíš radu.
Mám doma malou zhruba 3měsíční Valérii a v sobotu mi praskla 40W žárovka. Našla jsem doma ještě po želvách objímku s květináčem a žárovkou o 20W.
Neviděla jsem jí nikdy někde jinde než pod žárovkou jak se vyhřívá, až včera. Ležela v protějším rohu žárovky a spala.
Já jsem se lekla tak jsem jí vzbudila :-/ hodila jí tam cvrčka a snědla ho.. to jsem asi neměla dělat já vím, ale vyděsilo mě to .
V sobotu jedeme do Holešovic na burzu a chci koupit UVB světlo, a nad terárium kvuli světlu mám připravenou zářivku.
Takže muj dotaz je ten, jestli jsem v ní "vyprokovala" zimní spánek, nebo je to prostě normální že občas takhle poléhávají.
Tak nevím jestli ji mám nechat při tomhle světle a nekrmit a nechat ji spát,nebo jestli jí tam to UVB se zářivkou normálně dát. A také mi nechtěla žrát žádnou zeleninu, až předevčírem si prvně zobla zelí.
(Terárium mám 45x30x45 dxšxv)
Jsou to super zvířátka tak doufám že jsem jí tímhle nijak neublížila a budu Vám vděčná za odpověď.
Děkuji B.B.

Takže na to nebrat ohled a v sobotu jí tam to UVB s tou zářivkou normálně šoupnout. Dobře děkuji.
Terirárium bude samozřejmě větší, dělám si pokoj a chci terarium vestavěné ve skříni, proto zatím toto provizorní.
žárovka také byla provizorní, obyč lampička,ale zdálo se že vyhovující.Já jen jestli se prostě nerozhodla spát tak abych ji nechala. Je to můj první drak tak mám jen starost, v knížce jsem to nevyčetla tak se raději ptám.
Tak dobře, děkuji mockrát za odpověď.