Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noční přitápění agamě vousaté

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu s přitápěním mláděti agamy vousaté (19.5 cm, 3 měsíce) v noci. Mám jí v ateliéru kde teď jak jsou mrazy dost klesá teplota, někdy i na 15°C a pokud bude větší zima tam možná i níž.. Mám agamce raději pořídit do terárka topný kámen a nebo měsíční žárovku nebo něco jiného? Předem moc děkuji za všechny rady

Noční vytápění mám udělaný přes 50W Nightglo a je to daný přes termostat a není problém. je to lepší než přes časovač protože budeš mít každou noc v pokoji jinou teplotu podle počasí venku, takže bys to v teráriu musel pořád hlídat a měnit.

s těma Nichtglama- když si koupíte v elektru modrou nebo červenou žárovku, tak vás to vyjde na třetinu a efekt je uplně stejnej ;-)

Natírat na černo proč? tam jde o to, že modré ani červené světlo zvířata neruší, takže vůbec neva, že svítěj ;-) Používáme je na noční přitápění celá léta a max. spokojenost. Denní zvířata při nich spěj a noční aktivujou, žádnej stres a já tam po zhasnutí aspoň vidim :-)

Ahoj, s úspěchem používám pro noční vytápění toto:
http://www.exo-eko.cz/Terarijni-topna-telesa-do-ob jimky/Topeni-do-objimky-Heat-Wave-Lamp
Nevyzařuje žádné světlo, pouze infračervené záření, lidským okem neviditelné. Mám tero 670 l, v něm tuto 60W a uvnitř mají v noci příjemných 20°. Dle velikosti tera lze samozřejmě vybrat i jinou watáž. Sice trochu dražší, ale chodí bez problému a nepraská jako normální noční infažárovky. Doporučuji