Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení pralesničky

Zdravím všechny.
Vím že se to tu určitě probíralo tak mě nekamenujte :o)
Dostal jsem tohle osvětlení:http://osvetleni-do-terarii.heureka.cz/hagen-exote rra-compact-top-60-osvetleni/
Mám zařízene paludárko rozměry 60x45x60(výška,hloubka,šířka)Jak do toho tělesa namixovat žárovky aby byli v pohodě rostliny i žabky(D.auratus)Mám tam stabilně 20stupňu(ještě je to bez žabek abych nebyl nařčen s týrání)tak by to chtělo i nějakou žarovku na vyhřátí.
Děkuji za odpovědi
P.S:Nejsem lenivej hledat na netu ale protože jsem toho našel spoustu a někdy si to i protiřečilo tak z toho mám guláš.

Mohu-li se zeptat, k čemu ta repti glo? Pralesničky snad UV nepotřebují?
Co se týče osvětlení rostlin, tam se cítím mnohem jistější a pokud můžu doporučit, kvalitní bílá zářivka poslouží stejně dobře, ne-li lépe než speciální pro kytky. Paludárko navíc pak mnohem lépe vypadá, kytky jsou hezky nasvětlené a je to levnější. Na osvětlování rostlin se mi docela osvědčily phillips "turbožárovky" - spirálovité úsporky s příkonem 23 W.

O tom jestli pralesničky UV potřebují či ne se vedou spory. Někteří je chovají prakticky ve tmě, a daří se jim, a ti argumentují že pod UV mají další generace "sirkovité nohy". Ovšem existují ve světě články, kde srovnávají chov s UV a bez něj a jednoznačně pod UV jsou žáby životaschopnější, více vybarvené, mají více vajíček...
Pralesničky jsou denní živočichové a UV na ně působí, to je bez diskuze, ale jaký vliv na ně fyziologicky má se přesně neví.

Sirkové nohy se objevují i bez uv, spíš bych hledal příčinu ve výživě, ale to je na jinou diskuzy. Podle mě na osvětlení stačí jedna nebo dvě obyč bílé zářivky, případně jedna z nich může bít s uv b, ale asi bych nedával víc než 2.0, u těch linearek bych se stejně nějakého extra výdeje uv až tak nebál... Pokud je terárium v běžné pokojové teplotě (20-22), tak bych už ani nedotápěl, budou stačit ty zářivky, chce to ozkoušet, osobně bych nechodil nad 26 st., spíš okolo 24-25 maximum (na dně terária).