Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výrobce OSB terárií

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda neznáte nějakého spolehlivého výrobce OSB terárií v Moravskoslezském kraji? Krom asi třech nebo čtyřech webových stránek, které má pan Drápal, jsem našel jen jedinného výrobce, který podle web. stránek vypadá celkem spolehlivě. Naneštěstí je ode mě strašně daleko. Doprava by tedy stála hodně peněz. Ale i tak, máte s tímto výrobcem (www.teraria-vyroba.cz) zkušenosti?

já si objednala OSB terárko tady: index.html
a nákup ostatním tam důrazně NEDOPORUČUJI.

vybrala jsem si terárko v akci a zeptala se na cenu dopravy. Zdálo se mi to moc a tak jsem to prodejci sdělila. Slevil mi tedy dopravné za symbolickou stovku s tím, že má do Prahy cestu. Jenom se jaksi zapomněl zmínit kam přesně (bylo to přes celou Prahu cca 1.2 hod.), místo v domluvený čas chtěl abych tam byla asi o 3 hodiny dříve a ve finále přijel ještě později než v ten původně domluvený čas..
Samotné terárko je zhotovené dost nekvalitně, celá horní lišta na sklo byla odlepená a chyběly avízované objímky a květináče. Na to mi bylo sdělěno že je to proto, že terárko bylo v akci, to ale nikde neuvádí. Krom toho bylo špinavé celé sklo, dost možná od silikonu.. bohužel to nejde ničím dostat dolů..

Dobrý den, a to si myslíte, že za 100 Kč vám někdo poveze terarium z Brna a ještě vám ho bude rozvážet po Praze až do domu? Odlepená lišta? Pokud si to pamatuji tak terarium přebíral Váš přítel, kterého jsem důrazně upozorňoval ať si terarium prohlédne jestli je vše v pořádku což také udělal.
Také vám volal, že tam nejsou světla, která k terariu za cenu prakticky nákladů opravdu nejsou a vy jste stím souhlasila, že je to vpořádku, až poté si terarium převzal.
Pokud by terarium bylo špatné s odlepenou lištou, asi težko by ho převzal.
Klidně mohu přiložit doklad o předání, kde se píše že terarium je vpořádku a bezproblému s podpisem příjemce.

No a ty bys to řešil jak kdyby ti někdo převzal terarko od tebe stím že je v pořádku, a pak na tebe naplival špínu s odlepenou lištou které by si na místě jistě každý všimnul.
A pomluvil tě, že za kilo nevozíš z Brna a po celé Praze?
Tvoje chytrý kecy opravdu miluju, se pochlub tvýma super terárkama :)

Terárka si dělám sám, a určitě vypadaj líp než ty tvoje. Navíc je v tom rozdíl ten, že já si je dělám jen pro sebe a ne na kšeft jako ty. Takže za případný chyby a nedokonalosti si můžu sám. Profesionální výrobce by ty chyby prostě dělat neměl.
Nesnáším takový fušery jako jsi ty. Jednak tvoje "podnikání" vrhá špatný světlo i na ostatní teraristy. A za druhý si myslím, že člověk by se měl živit (nebo si přivydělávat, to je jedno) jen tím co opravdu umí. Za takový výtvory co předvádíš ty, bych se styděl si říct i jen za ten matroš...

Možná dostaneme nějaké peníze od jedné firmy na obnovu terárií do tera kroužku na stanici přírodovědců. 19 ks terárií. Zjistil jsem ale že OSB nevydrží dlouho velkou vlhkost, původně jsem myslel že ano, ale pak jsem viděl jak umí OSB krásně plesnivět a vzhledem k tomu jak se u nás někdy terária vlhčí, upustil jsem od nich.
Tím pádem si najdu nějakou firmu na skleněná terária, těch je tu přece jenom víc. Kdyby jste ale věděli o někom levném a zároveň kvalitním, nebo i jen kvalitním, klidně pište.

Dobrý den,

přesto že jsem Vás již nekontaktovala, vnutil jste se mi s dovozem za 100 kč sám od sebe, nebo ne? A rozhodně jste se nezmínil, že budete 3x měnit místo předání i čas.
Přítel na Vás čekal tuším přes hodinu. Terárko jsem převzala bez objímky a květináče proto, že jste nám tvrdil, že ho k teráriím v akci nedáváte a já nebyla zrovna v tu chvíli na netu abych mohla zjistit, že to skutečně nikde neuvádíte, o čemž se dokonce i v tuto chvíli může kdokoliv přesvědčit na Vašem webu.
Že byla lišta odlepená si všimnul bohužel až když terárko vybalil, odlepil jištění skla a popojel jím na druhou stranu. Opravdu pěkně schovnané. Jak na to měl přítel asi přijít při převzetí, po takovém čekání, v době kdy byl navíc v práci?? Nevědel že si má vyhradit ještě půlhodinu na odhalování skrytých vad. ::)
Předkládejte si tedy co chcete, já zase klidně přikládám fotku, jistě svoji praci poznáte.
Rozpatlaný silikon nebo co to je bohužel také nebyl přes lepení vidět. Chcete dodat i fotku toho?

O házení špíny by se jednalo pokud by to nebyla pravda, což bohužel je. ]:(

Klasika - jak jinak:-/. Autor je dle takovéto práce rozpoznatelný na kilometr daleko. Mě jen pořád nedochází, ačkoliv jsem o tomto vyslechl již dost, proč se na to mistr truhlář nevy*ere? Vím - musí před rodiči vyvíjet aspoň nějakou činnost, aby mu Ti aspoň trochu přispívali na živobytí. Ale když vím, že na práci s dřevem jsem levej jak šavle, tak bych možná měl zkusit něco jinýho..nebo ne?
Mohla byste jen tak pro zajímavost hodit fotku celého terka?
Zase abych nebyl úplně zlý, tak se jeho práce od těch prvních hrůz trochu zlepšila. Když si vzpomenu na ty terárka, který měly místo větrání králičí pletivo.. Nicméně provedení detailu prodává celé dílko - a to se zatím tenhle umělec nenaučil. A další zásadní věc pro úspěch "podnikatele" je přístup k zákazníkovi a celkově jednání. S tím má Drápal jak vidno taky problém.

Ne, až na tu lištu a sklo (ty čmouhy fakt nejdou ničím dolu a na pohled nic moc) terárko špatné není. V nepořádku je hlavně jednání pana Drápala. Ale pravda je že zde šlo o doporučení a ne nedoporučení nějakého výrobce tak to tu asi nemá co dělat, takže se omlouvám za "vlny"..

Jenže to je Vaše blbost. Měla jste si terárium opravdu zkontrolovat a né se pak vymlouvat na čas.
Lišta se může odlepit i když je přilepená nějakým profi lepidlem.
Aby bylo jasné. Nejsem Drápal, ale mám od něj terárium. Že by to ale byl nějaký zfušený výrobek - to zas ne. Nějaký chyby tam jsou, to ano, ale takové, které se dají lehce spravit.
Já to moc dobře znám. Jeden s tím začne a pak už se na něm vozí všichni i když s ním neměli tu čest. To je opravdu krásná vlastnost čechů.

Halaly1 kdyby pan Drápal dovezl terárium v domluvený čas na domluvené místo (Černý Most), a ne v jiný čas na Barrandov (na druhém konci Prahy). mohla bych si bývala terárium převzít osobně a tedy i zkontrolovat, i když pochybuji že bych zrovna tohla objevila. Sama si teď jedno terárium vyrábím a lišta mi tam drží jako přibytá a to i přesto že to dělám poprvé, takže tohle naní žádná omluva. A kdyby práce pana Drápala byla jinak v pořádku, jistě by se neozvalo tolik lidí. Jinak mě dost pobavil Váš výrok:

"Nějaký chyby tam jsou, to ano, ale takové, které se dají lehce spravit."

nevím jak vy, ale já od nové věci čekám, že bude funkční a bez vad, jinak bych šla nakopit třeba do bazaru.

Jeho chování - to už je kapitola sama o sobě.
Dívejte, existují terária typu Exo Terra. Měl jsem je možnost vidět a mohu Vám říci, že má dokonce více chyb jako od Drápala.

JL: Kde jsem brečel? Jediné, na co jsem si postěžoval byly neazčištěné otvory pro kabely a odolnost proti vlhkosti - to jsem ale po čase zjistil sám nejen u terária. Dívej, jak mi ty tvoje urážky trhají žíly. Je zajímavé, že kdybych si změnil přezdívku, jednáš se mnou úplně jinak jako třeba na ifauně, kde děláš velmi oblíbeného moderátora.

JL: Kde jsem brečel?

Hledat to nebudu - jestli si chceš dát tu práci a vyvrátit moje tvrzení, najdi ho a hoď sem odkaz.

Dívej, jak mi ty tvoje urážky trhají žíly.

Myslíš, že to je účel?

Je zajímavé, že kdybych si změnil přezdívku, jednáš se mnou úplně jinak jako třeba na ifauně

Kdyby sis změnil přezdívku, tak s Tebou pravděpodobně budu opravdu jednat úplně jinak. Vzhledem k tomu, že sis jí nezměnil, tak vím, že máš v hlavě nas.... a jednám s Tebou tak jak jednám. Problém je v tom, že nemáš koule na to, aby ses na ifauně podepsal. Jednal bych s Tebou úplně stejně, jako tady.

Dani, s tebou je to úplně stejné jako s JL - schválně jsem si u vás dvou dělal průzkum a ono to vyšlo. Opravdu, já můžu napsat cokoliv a vy to stejně popřete nebo mne začnete shazovat.

S Danem máme cit pro reakce na psychicky slabší jedince - neber to osobně, rozhodně nejseš jediný..

Můžete klidně psát, že jsem kokot, piča, mentál či chorý blb, ale podle pár i třeba špatných příspěvků člověka nepoznáte.

Myslet si určitě můžeme co chceme - já si třeba určitě nemyslím, že jsi ko*ot ani pi*a. Ani netvrdím, že podle "pár i třeba špatných příspěvků člověka" poznám. Nicméně já Tě poznat nepotřebuju. A Tvé znalosti stran teraristiky se z Tvých příspěvků odvodit dají..

Halaly, Halaly.
Skusil si niekedy pouzit tu gulu co mas na krku?
To, ze si kupim lacne auto neznamena, ze ked sa mi pokazi tyzden po prevzati je ok. Ak v niecom podnikam, tak beriem nasledky za svoju pracu. Rovnako ako pripadne reklamacie.Tu uz bolo tolko vlakien kde sa to riesilo, ze to je az zle. zachvilu to tu bude vyzerat podobne ako pred casom na ifauna a Pavela.
Neviem, ci mi ma byt viac zle z niektorych tych terariek, alebo tvojich blbych kecov.
Srouby vycnievajuce z OSB, vetranie ala pod ma z boku, listy, skary....Kurva a to ma byt akoze vizitka cloveka ktory sa tym zivi? Teda aspon by chcel...
Taketo terarka by som pouzil ako palivo....
O dohode a spolahlivosti dotycneho radsej mlcim. Stacilo mi riesit nejake gekony...:-/

A Halaly, tu nejde o to, z akeho nicku to pises. Tu ide o tie tvoje pi.oviny ktore pises. Ak si si este nevsimol, je jedno ci tu pises ty, alebo niekto iny. Ak su to koko...i tvojho typu, jedna sa z nim(kazdym) rovnako.

Dani, s tebou je to úplně stejné jako s JL - schválně jsem si u vás dvou dělal průzkum a ono to vyšlo. Opravdu, já můžu napsat cokoliv a vy to stejně popřete nebo mne začnete shazovat. Já si z toho nic nedělám, jsme přeci ve virtuálním světě a vím, že my se nikdy nepotkáme, tudíž mi je to opravdu jedno. Můžete klidně psát, že jsem kokot, piča, mentál či chorý blb, ale podle pár i třeba špatných příspěvků člověka nepoznáte. Nicméně už se k tomu nechci vracet. Myslete si své, já si myslím své.

Můžete klidně psát, že jsem kokot, piča, mentál či chorý blb,

To si o sebe povedal sam;-) Ale co tak citam zase ja, vecsina ludi s tebou suhlasi;-)

ale podle pár i třeba špatných příspěvků člověka nepoznáte

Vec je v tom, ze z 100 tvojich prispevkov, malo nieco do seba tak 1%. Aj to si sa nazval to co je o par riadkov vyzsie.
Prieskumy su fajn, o tom ziadna :-D

Nicmenej, ked napises ko..tinu, co cakas? ze ta ludia pochvalia???

Opravdu, já můžu napsat cokoliv a vy to stejně popřete nebo mne začnete shazovat.

To si trafil. Napises, ze ked si kupis nejaky vyrobok (podotykam ze fungel NOVY) absolutne ti nevadi, ze do neho vrazis este nejake peniaze, cas a ze ho budes este opravovat. Teba mat ako zakaznika, tak som stastny jak svina....

Fakt asi pocuvas heavy mental.

Hlavně paní Smolová, že terarium máte doma cca 3 týdny, neozvete se, vše je v pořádku a po měsíci najednou je to špatně?
To myslíte že kdyby ta lišta byly ulomená tak je vyfocená, že si toho přes jednu vrstvu průhledné folie nikdo nevšimne, ani po 5minutovém zkoumání jak to dělal váš přítel? (nic proti tomu sám jsem mu řekl ať si to pořádně prohlídne)

Reptiamnia a Dani007 pánové opravdu jste se předvedli jako správní falešní češi, když jsem vám nabídl mrzácké gekony ke zkrmení tak to jste hned byly kamarádi, hlavně Dani007 denně několik telefonátů, naháněčky smskama z internetu, dolejzání, ale jakmile jsem vám je nedal jelikož se opravdu nenechám od nikoho nahánět, tak sem ta největší ku*va.

Reptimania má ode mě jedno nebo dvě teraria a ještě si je pochvaloval když už jsme u toho.
Dokonce jsem je tady i někde zahlídl, ale jelikož nenapsal že jsou ode mě tak nikdo neplival jak sou hrozný...

Pane Drápale,

ono tu lištu totiž - jak už jsem psala výše - drželo nahoře sklo, musel by terárium komplet vybalit a odlepit jištění skla a sklem popojet, Vás by to napadlo? A každý kdo si fotku pozorně prohlédne uvidí, podle množství použitého lepidla, že to až tak nepravděpodobné není. Navíc jsem už měla domluvené převzetí agamy a nevím do čeho bych ji tak narychlo dala, holt jsem si to radši opravila.

A) Gekony jsem odmítl hned...
B) Terária neřeším (dokonce ani to, že jsem jednal údajně s panem Ondráčkem, nikoliv Drápalem). Řeším hlavně nevyzvednuté hady od pana Romana Juráně na burze v Holešovicích. Jelikož je to můj kamarád a stál jsem vedle něj, když Vám volal a Vy jste ho ujišťoval, jak jste do hodiny tam. Neukázal jste se a hrajete mrtvého brouka...

jelikož se opravdu nenechám od nikoho nahánět, tak sem ta největší ku*va.

Nahananie? Ak si vsimnete co som napisal v prispevku, tak islo o dohodu s vami ktoru nemozete popriet, ze to bolo ako keby sa nic nestalo... Ak sa na niecom dohodneme, ano poslete, ano date vediet atd. Svete div sa, a potom sa mi neozvete, ja blbec som vam zavolal a poslal sms. Este teraz sa za to hanbim...
Mimo toho, ze predtym som z vami tu "cest" nemal. Jedine co som napisal,bolo o kvalite terarii. A to sa nikdy nezmenilo.Este som dokonca pisal, ze ak si chcete trochu vylepsiet reputaciu, chcelo by to tie terarka ktore ste robili uz "ako clovek" dotiahnut dokonca (do detailov).Co bolo myslene este dokonca v dobrom. Teraz som iba pridal nieco o vasej spolahlivosti. Viac sa k tomu vyjadrovat nebudem.
Aj tak tu vsetci iba klamu....;-)

Ty už si nepamatuješ ty chudáku duševní, jak jsi tady brečel, když Ti to terko bylo dadáno? A teď budeš machrovat?! Nejenže Tvý rady ohledně zvířat jsou naprosto stupidní, ale jak je vidět, tak i rady týkající se čehokoliv jinýho jsou úplně mimo!
Příště se radši zdrž - bude to lepší pro všechny!!!

Jenže to je Vaše blbost. Měla jste si terárium opravdu zkontrolovat a né se pak vymlouvat na čas.

Když koupim novou věc,tak snad nejsem povinnen ji rozebírat do šroubku a kontrolovat,jestli mám u auta dobře utáhlé vstřikovací trysky,to snad uznáž.To samé je s terárkem.Jako podnikatel,snad máš výrobek zkontrolovat,než ho předáš zákazníkovi.Na to jsou i výstupní kontroly.V případě,že je výrobek vadný,je výrobce povinnen na vlastní náklady učinit nápravu.To je po dobu dvou let.
Další tvoje připomínka mi bere dech.Jak můžeš říct že:

Lišta se může odlepit i když je přilepená nějakým profi lepidlem.

Nezlob se na mě,ale slepil jsem pro svojí potřebu něco kolem 50 terárek,ale nikdy se mi lišta neodlepila.Naopak,když nějaké terárko předělávám,tak mám co dělat,abych jí žiletkou a nebo skalpelem odřízl.Takže tahle tvoje připomínka je opět lichá.V případě,že pán truhlář nedokáže přilepit silikonem lištu,opravdu by měl dělat hledat jiný obor svého podnikání.

Taky by mě to zajímalo ale jelikož ho mám už náký ten pátek v teráriích na tři terária skoro celou kartuši(terária jsou dost velká-to jen pro vysvětlení proč je ho tam tolik :-) ),tak si myslím,že to bude v pořádku.Záleží jak se to vyvine časem ale ja bych v tom problém neviděl,pokud nebude lepidlo vyloženě ve vodě,ze které zvíře bude pít.

Nepoužívival jsem mamuta ale pattex-fix-total a jsem maximálně spokojen po chvilce jsem lištu(dubovou na osb) nemohl zaboha urvat.

ptala jsem se na to při koupi a prý jelikož je na bázi pryskyřice, tak by mělo být vhodné. Každopádně nijak výrazně nezapáchá a při kontaktu s kůží naprosto neškodné. Lepila jsem s ním celé terárko. Pro jistotu mám ale celý vnitřek včetně lišt natřený několikrát balakrylem s atestem na hračky pro děti, agamy tedy do kontaktu s ním nepřijdou..

Když se tak bavíte o tech terarcich z OSB desek tak co dáváte na spodek aby ta OSB deska vůbec nenasakla? Kdybych dal na spodek jezírkovou folii a zvednul ji do stran tak 5 cm abych měl trochu vodní zloupec. Přeložené rohy zamazl silikonem aby nezatíkaly po obvodu připevníl folii na stěny. metr stojí kolem 100 takže u terarka 2 metry na 1 metr by to bylo jen 200 na víc. Nebo používáte spíš něco jiného?

Dík

ja pouzivam tuhy igelitovy pytle... a jak pises,dole pekne uhladit podle podstavy terarka a nechat presahy- kdyz to jde pod pozadi tak nechavam asi 10cm, v rohu s eto da pekne prehnout tak, ze se nemusi nic vymazavat silikonem. Pricvakam to po obvodu sponkovackou a pak to bud pretahnu zadni(bocni) stenou, nebo jen zastrihnu podle vysky substratu...
Pouzit muzes asi cokoli,od tech pytlu, pres jezirkovy folie, po lino,sklo,plast..cokoli

Jednou jsem navrhoval, aby obdobná vlákna na toto téma byla zamykána a bylo by to bez emocí, je pravda, že ne každý je manuálně zručný a proto hledá výrobce a kupodivu vždy je to p. Drápal, zdá se, že má určité manažerské schopnosti.

Spis dobre zvladnuta SEO optimalizace webu. A svoji manualni zrucnosti se tam bohuzel nechlubi. I kdyz me to spis prijde odflaknuty. A pokud terarka prodava za cenu nakladu, tak se ani neni cemu divit. Taky bych se neco co delam zadarmo pro ciziho cloveka snazila mit z krku co nejdriv. Ale obchodni strategie je to opravdu zajímavá ::)

Už jsem to tady někde v jiným vláknu psal, ale objednával jsem terárko u Unico-exotic a jsem opravdu spokojený, p. Endlicher se mi snažil ve všem vyhovět popřípadě mi nabídl praktičtější řešení, terárium bylo hotové docela rychle a poměr cena/kvalita úplně super. Jenom doporučuji :-)