Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení avicularie

Dobrý den,
tohoto pavouka jsem před časem koupil jako Avicularia azuraklaasi, nicméně nedávno jsem brouzdal internetem a začal jsem mít pochybnosti... Prosím tedy někoho zběhlejšího, aby se potvrdil/vyvrátil toto určení. Podle některých mnou nalezených a srovnaných fotek by mohlo jít o A. avicularia, podle jiných zase o A. metallica, jinde zase A. geroldi... Pavouk je v cca 9-10. svleku.
Díky Honza

[dsc01953g.jpg]

Znám asi 6-8druhů na který docela pasuje - avicky se k tomu kříží bez problémů mezi sebou a vozí se importy který si každej určuje jak chce...jediný který jdou bez problémů odlišit jsou versicolor a geroldi(možná ještě tak1-2druhy), proto už avicky dlouho nedělám.
Pomůže od koho jsi ji koupil, je plno ferovejch chovatelů/prodejců ale ani to neni jistota, samce shání každej kde se dá a křížencum se nemá jak vyhnout, nejde to.

Raději to překopíruju, aby to bylo ready i pro ostatní.
Photo by Qikki:
http://imageshack.us/photo/my-images/802/dsc01953g .jpg/
Jdu popátrat, fakt jsou si podobné s jinými..
Dopátráno. Nevidím důvod, proč by to Avina azuraklaasi být neměla.
Zkus strýce Goooooogleho, do vyhledavače jméno aviny, zmáčkni jen obrázky (nalevo nahoře pod vše) a vyjedou ti
stejné kámošky. Hned ta druhá z Aqua... je identická té tvé.
Ale jinak to Nery popsal s křížením trefně.
Měj se.

Diky diky vsem,
na Google jsem se pochopitelne dival nejdrive, snazim se tady neotravovat jen tak bezduvodne... Tam ale prave vznikly ty pochybnosti. Zkusmo jsem zadal napr. A avicularia, a ejhle, opet pavouk, identicky memu...
Jinak s tim prokřížením je to skoda, pro mne to jsou pekni a zajimavi pavouci, jestli takhle s nema konci vsichni chovatele...

Suhlasim s Nerym a jeho kratkou analyzou rodu Avicularia :-). Hlavne never ziadnemu google porovnavaniu, cely akt urcovania rodu a druhu je zlozitejsi.

Existuje praca (zatial nie je pravoplatna), ktora cely rod Avicularia transformuje do zasadne inej podoby ako sme doteraz navyknuty.

Fukushima, Caroline Sayuri, 2011: Taxonomical revision and cladistic analysis of Avicularia Lamark 1818 (Araneae, Theraphosidae, Aviculariinae)

V rode Avicularia ostavaju:

A. avicularia (typovy druh), A. juruensis, A. purpurea, A. taunayi, A. variegata status nov., A. velutina, A. rufa, A. aymara

plus 6 novych(druhove nazvy nie su este zverejnene)

Avicularia sp. nov. 1, Avicularia sp. nov. 2, Avicularia sp. nov. 3, Avicularia sp. nov. 4, Avicularia sp. nov. 5 e Avicularia sp. nov. 6.

Zo zvysnych Avicularii vzniknu 4 nove rody(rodove nazvy nie su este zverejnene). Pre zaujimavost ine rodove meno bude mat napr: hirschii, minatrix, versicolor, laeta a ine...

Niektore sa presunu do uz existujucich rodov alebo su nomen dubium.

Nomen dubium
Avicularia geroldi, Avicularia holmbergi, Avicularia metallica, Avicularia ulrichea, Avicularia exilis, Avicularia fasciculata, Avicularia fasciculata clara, Avicularia soratae, Avicularia subvulpina, Avicularia surinamensis a ine...