Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimovanie/nezimovanie korytnacky zelenavej

Ahoj,
mam korytnacku zelenavu, ma asi 2.5 roka a nedaval som ju zimovat lebo sa jej nechcelo, aj ked som jej prestal svietit tak stale vyliezala a aj zrala, ked som jej nic nedal tak vyzadovala :-) Ale teraz 2-3 tyzdne dozadu zacala zaliezat a ked ju nevyberiem ze ju idem okupat tak sama vobec cez den nevylezie, ked ju vratim do teraria tak spravi par okruhov a potom znovu zalezie a jedlo ju vobec nezaujima. Vazi stale skoro rovnako, nechudne, alebo len minimalne. Ked ju vyberiem tak nie je nijako malatna, chvilu normalne chodi a vyhrieva sa pod lampou ale za chvilu zas vzdy zalezie...
Co s nou? Teraz uz asi nema zmysel ju davat zimovat, ci ano?

popiš podmínky v jakých ji chováš (rozměry, teploty, vlhkost, substrát, dobu a čím svítíš atd...atd, pak krmení,
vlož fotky jak terka , tak želvy, zatím dle dotazu to vypadá na NIC MOC péči
např.

nedaval som ju zimovat lebo sa jej nechcelo, aj ked som jej prestal svietit

no pokud je v pokojovce tak se jí nedivím...

tudíž studuj zde již 1000x uvedené
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
hned potom
Zakladni-potrava.html
a pak třeba
http://www.zelvy.wbs.cz/Chov---domaci-teraria---.h tml
a potom teprve
http://zelvy.top-forum.net/t887-zimovani-zelv?high light=p%F8%EDprava+na+zimov%E1n%ED
PS. OT jen doufám, že tě metodicky neřídí nějaký "světoznámý odborník", nebo se už picnu...:puff:

Tak nic moc to dufam nie je, precital som toho dost, aj ked konkretne toto som necital a vyzera to dost podrobne tak si to prestudujem.
Rozmery teraria su 80x35x40, ma tam hobliny, teplotu pod ziarovkou na kameni ma tych 35-40, vlhkost tazko povedat presne lebo ten vlkomer zalezi na tom kam dam... ked ho polozim na hobliny tak to ukaze aj 90%, ked ho dam hore tak da 30-40%... takze nieco medzi tym. Hobliny vlhcim rozprasovacom viackrat za den a vecer jej vzdy postriekam tam kde je zahrabana. UV ziarovku mam Repti Glo 10.0 13W, v lete ale davam korytnacku do vybehu von na terasu na slnko.

Fotka teraria tu: http://imageshack.us/photo/my-images/62/2012021600 1.jpg/
Korytnacku odfotim zajtra, nechcem ju teraz tahat von.

A co sa tyka tej teploty, samozrejme ze ked som jej zhasol tak potom som ju dal aj na chladnejsie miesto (do cca 15 stupnov) ale stale nezaliezala tak ako teraz v tom teplom terariu, ze by zaliezla a nevyliezala, vzdy ked som ju bol pozriet tak bola vylezena a hned sa pozerala co sa deje ked som prisiel.

No a svetoznamy odbornik mi ziadny neradi :-)

Tak asi vidím problém na vertebrálních štítcích, pokud jsi si pozorně pročetl uvedené odkazy, jistě jsi našel i odpovědi co a jak zlepšit.
Já osobně bych terko upravil asi takhle : hobliny bych prosel, zbavil je pilin (jsou vidět na fotkách)
a dal je pouze do spacího kouta (mokré). Tam želvu pak osobně zahrábnul po vypnutí světel, po "vytuhnutí".
Zbytek bych dal zem z krtinců + písek (1:1), kolem misky na papuhamu pár šutrů (nelepení substrátu na potravu + obrušování drápků).
Nikde jsem neviděl zdroj vápníku, čili přidal nastálo misku s vaj. skořápkami (krátce převařený) + sepiovku pro obrus zobanu.
Osvětlení : to Reptiglo co nejníž cca 10 cm (ale stejně asi nic moc učinost)+ dosvicení bílou (linkovou ) zářivkou.Jinak zdroje UVB si projdi např tady:Nahradni-zdroje-UVAB.html
nebo http://www.euzelva.cz/clanky/zelvy-mereni-zdroju-u v-uvod.html
Potravu máš v odkazu (včera) červeně. Pokud budeš krmit zeleným a 1 - 2 x týdně ji vykoupeš ve VLAŽNÉ (25st) vodě, nemusí tam mít ani misku s vodou.Hodně vody načerpá při spaní v MOKRÝCH hoblinách. Pokud by ti při koupání nějak enormě pila - je něco už špatně...
O žádný "zimování" se už nepokoušej.
Doufám, že máš možnost ji na jaře dát VEN,či alespoň na balkon...(na želví stůl).Tam se ti pak na zimování
připraví sama :-). Hodně zdaru!

Co su vertebralne stitky a aky problem vidis? Skusal som googlit ale nic som nenasiel :-|
Skrupiny od vajec davam, teraz som akurat ziadne nemal par dni tak tam niesu.
Ako som pisal, ked je teplejsie tak ju davam na terasu, ale myslis ze by som ju tam mal nechavat nastalo cely den aj v noci? To by som sa bal aby ju neodniesol nejaky vtak alebo nieco... Mam ju tam len ked som doma a mozem ju sledovat (co je viacmenej cez den stale lebo pracujem doma). A inac odkedy by som ju mal davat von, od akej teploty? Minuly rok som ju zacal davat von az ked zacalo byt naozaj teplo, ale rad si necham poradit...
Ten druhy odkaz na UVB co si poslal tak som prave uz davnejsie cital a podla toho ako dopadla ta moja tak som zhodnotil ze aspon ako-tak vyhovuje, ale na zaklade toho clanku som ju dal este trochu nizsie ako som ju mal predtym.