Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nežerou ??

Koupil sem si 5.2. dvě Brachypelmi smithi a od té doby nežrali.Zkoušel sem krmit už dvakrát, ale ani jednou si cvrčka nevzali.Nevím čím to může být sklípkani mám poprvé, myslel sem si jestli to třeba nemůže být tím že si u mě ještě nezvykli jinak nevím.Zatím sou v krabičce o délce 20cm šířce 15 a výšce 8,5 cm misku s vodou a úkryt tam také mají a někdy trochu vlhčím.Oba sou v osmém slveku samice se svlíkala 22.11 a samec 19.11. Nevíte proč nežerou? Začínám být zoufalí.

Zachovej paniku. Jestli je nemáš v lednici, tak půjdou do svleku - odpovídá to i datumům posledních svleků.
Hlavně nenechávej cvrky volně v boxech - když je sklípkani nezmasakrují do 10min, tak je odebírej! Zkus to opět za týden..
Ros vždy jen malý kout v boxu (stěnu i podklad), smithky raději sušší prostředí. Misku s čistou vodou tam samozřejmě nech.
Při svleku (pavouk je na zádech a třeba i 12hod bude) je určitě ničím neruš a následně jim dej pár dní na vytvrdnutí.
Po svleku je nech 14 dní jen s vodou v misce. Pak zkus dalšího cvrka a klidně ho tam nech..
Žádná věda na tom není. Držím palce.
P.S.: Samo, že změna prostředí má na sklípkany vliv rovněž.