
mamba albino
Prosím nevíte kde najdu fotku mamby albina?rád bych to videl.na goglu sem nic nenašel
Prosím nevíte kde najdu fotku mamby albina?rád bych to videl.na goglu sem nic nenašel
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Mám obavu, že si ji budeš muset vyrobit ve fotoshopu z nějaké normální mamby.
Přesně tak to už bych se fakt na teraristiku vy....
Jsou to hadi asi "nejlepší"
Mára
se obávám, že jednou člověk vleze do jedárny v Houtenu (pokud ji teda dřív nezakážou) a budou tam i albino mamby, stejně jako už jsou albino Naje a scaleless arietány atd

Taková poznámka - scalelesss arietany, stejně jako guttaty, thamnophisky nebo pogony jsou i dle mě zvířata daleko za hranicí jakou u mutace považuji za neškodnou pro zvíře stran přežití, na druhou stranu zrovna kober je v přírodě mutačních "tři prde*le", ať suphan, albino, leucistic nebo calico a s přežitím rozhodně problémy nemají. Občas jsou k vidění i v dokumentech z přírody. Broghammer uváděl v 98 v jedné ze svých knih i mutace jedovatých hadů, kde mimo jiné zmiňuje opakovaný výskyt piebaldismu u N.n.sputatrix i N.n.naja.
tak ono tomu zvířeti samotnému (zejména pokud je v chovu) asi bude dost jedno, jestli je přírodně zbarvené, nebo růžovomodrožlotofialové. A aberantně zbarvení jedinci se v přírodě vyskytují také, to je obecně známé a normálně s tím žijí, ikdyž je otázka, jestli je třeba na silnějším světle nebolí ty nepigmentované oči (pokud mají nepogmentované oči). Páč lidské albíny třeba bolí a ti nám to na rozdíl od těch zvířat dovedou říct (a mohou si vzít tónované brýle).
Ale ty scaleless považuji za stejnou zrůdnost a úchylnost, jako devenomizované jedáky. Páč tahle zvířata už jsou vysloveně zmrzačená- znemožňuje jim to např. přirozený způsob pohybu, jímž je opírání o břišní štítky. 1 věc co na mně působila vysloveně dost smutným dojmem- když se scaleless atrox snažil v krabičce chřestit a bezmocně kmital tím holým ocáskem.
Tak tie scaless hadose su fakt humus....
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=46&u=12 106971
venomland.net
hlavně to jsou chudáci- ono i na téhle fotce je vidět, jak ležej- ten šupináč leží uplně normálně, to oni nemohou.
Davam odkaz na celu diskusiu.
http://www.venomland.net/t196-bitis-arietans-photo
S toho co som pochopil, sa mu narodilo z nicoho nich 11ks. Zatial takmer vsetky padli - nastastie....
Podle mě se k tomu borec stavěl ještě uvědoměle (i přes nabídku peněz neprodal zájemcům, u kterých měl jisté pochybnosti). A nechtěl je stejně pouštět do dalšího chovu. Ti scaleless byli v tomto případě náhoda. Navíc tam píše, že tam vedle absence šupin byly i jiné dysfunkce (které blíže nespecifikuje). Takže genetický fond celý špatně. Po tomhle odchovu rodiče oddělil a už je nepřipouštěl. Záměrný odchov těchhle mutací nic moc. Plazák má být opancéřovaný.
JJ, cital som to. Nieco moja skromna anglina plus google prekladac.
Kazdopadne je zaujimave, ze z normalnych zvierat mu vyslo toto. A k tomu este aj normalne zdrave mladata.
No nic to nemeni na tom, ze tato mutacia je fakt humus....Rovnako ako gutky, alebo pogony...
Souhlas. Taky se mi to nelíbí. Záměrně odchovávat tohle je prostě jen rozmar. Taková mudlovina. Naneštěstí je tu poptávka, takže to někdo prostě dělá. Někteří mudlové si raději pořídí scaleless guttatu, protože na opancéřovanou nemají koule.
Každopádně je dobře, že dál ten pár už nepřipouštěl.
No posuďte sami...
![[nealbino.jpg]](http://img812.imageshack.us/img812/7892/nealbino.jpg)
![[albinot.jpg]](http://img24.imageshack.us/img24/8902/albinot.jpg)
tak to je "hustý"
Trochu by som zmenil pismenka....
tak to je hnusný
:DD velmi vtipné !!!