Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření kudlanek deroplatys dessicata

dobrý den,
mám pár kudlanek Deroplatys dessicata samice dospělá od 31.12, samec od 5.1
první pokus o páření byl 11.2 kdy samec i samice projevovali zájem o páření, on si na ni sám naskočil a ohybal zadeček a ona poslušně stála bez jakykoli naznaku agrese a rozevírala své pářící orgány, přesto se nespojili.

den poté 12.2 probíhal pokus o páření stejně, až na to že se spojili, zhruba 10minut byli spojeni, ale poté samice začala zadníma nohama samce shazovat. až se ji to povedlo zhruba po 15minutách se opět rozpojili. samec to pak zkusil ještě jednou ale samice už neotevírala.

třetí pokus o páření proběhl 17.2 samec si opět sám naskočil, ale celý den na ni jen seděl, samice opět klidná neagresivní. k večeru se samec začal snažit samice otevírala ale samec se ne a ne trefit, odcházela jsem v 22:30 a to spojeni ještě nebyli, když jsem přišla v 6 ráno byli spojeni. zhruba v 9hodin už spojeni opět nebyli samec na ni pořád seděl a zůstali mu jakoby vytáhnuté pářící orgány.

a já ted nevím zda je tedy samice napářená nebo to bylo zase zrovna na chvíli jako předtim a ona ho pak shodila, u samice na zadečku žádný spermatofor nebyl( i když ten jsem nespozorovala zatím nikdy po správném páření jiných druhů co doma chovám)a samec má stále vysunuté pářící orgány, oba dva žerou a maj se k světu,
co byste poradili? mam ho kní znovu dát, nebo to nemá smysl a mám počkat na ooteku?

předem moc děkuji za rady...

tak jsem je k sobě opět dala 27.2 samec si na samici sám aktivně naskočil ona opět nejevila žádné známky agrese. samec se snažil ohybal zadeček, samice sem tam rozevírala své pařící ustrojí, ale nic.. většinou se netrefoval a když už občas se konečně trefil správně samice mu neotevřela, byli takle na sobe až do 1.2 do večera kdy jsem je rozdělila aby se najedli a aby samec neumřel vysílením. Za tu dobu se nespojili ani jednou, ani přes noc, kdy sem si dávala budíky a chodila je nenápadně kontrolovat.
myslím si správně že kdyby byla samice napářena že by na sebe samce nepustila, nebo že by samec neměl zájem ji pářit? mám takový dojem, že jsem nekde četla že napářena samice nevylučuje feromony a tudíž je pro samce nezajímavá...
přikládám ještě foto jejich snahy...

Škoda, že bez odpovědi, ale jinak pěkná fotka;-) Teď sem čet v nějakym článku, že některý páry si prostě nemusej sednout a k páření vůbec nedojde, ale to evidentně neni problém v tomhle případě...Jestli bude zejtra někdo s kudlankama na Novodvorský, tak se zkus zeptat, taky by mě to zajímalo.

pokračování milostné tragédie.. :)

na burze na novodvorský mi jeden chovatel vyvrátil moji myšlenku o nápářených samicích které nevylučují feromony a doporučil ať dám samce k samici do teraria a zvýšim teplotu a vlhkost a nechám je tam déle spolu.. hned 4.3 večer jsem tak učinila teplotu měli až 34°C a vlhkost taky vysokou.. přes noc jsem je byla 2krát zkontrolovat, ale ani jednou jsem je neobjevila spojené.. byli takhle spolu až do 7.3 odpoledne za tu dobu se samec parkrat pokusil naskočit, což se mu i občas povedlo, ale nepářil... odpoledne 7.3 jsem samičku chtěla nakrmit a když jsem je zblízka zkoumala objevila jsem na samcových křídlech zespoda "cosi" nejspíše spermatofor.. přiložím foto jeho už zmíněných "vytáhnutých" pářících orgánů plus toho spermatoforu.. hned 7.3 večer po rozdělení samice nakladla kokon zhruba 2cm dlouhý..
[http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/5/5955/5955706_0e 8a5148cd11f5a6c2d440df8dcc3791/images/detailpohlav nchorganaspermatoforuadolfa.jpg]