Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terasphosa blondi - chov

Zdravím lidičky chtěl bych si pořídit tohodle pavoučka ale mám na vás pár otázek na který jsem na internetu nenašel odpověď :) 1. jak je to s agresivtou a braním do rukou? 2. jak dlouho se dožívá samice? Děkuji za jakýkoliv postřehy o chovu. :) Přeji hezký večer. Kubajz

Tipuju uz podle zadani tohoto prispevku, ze jste zacatecnik?(pokud se pletu, tak se omlouvam predem) T. blondi je pomerne agresivni sklipkan a na ruku ani moznost priblizit se k ruce bych nedoporucoval;-) ale to brani do ruky bych nedoporucoval u zadneho sklipkana !

Jasne, ze to jde ale mnoho lidi neudela teto "chmat" ani u brachypelmy natoz u blondi ;-) nicmene tady na videu byla az podezrele klidna samcka :-D ja videl blondi jednou a pri otevreni tera okamzite varovny postoj a posunuti do rohu teraria(sorry za chyby jsem na mobilu);-)

Taky bych chtěl tu svoji obdarovat bomboškou, ale nemám to podstatné - A. robustus!!! Scheiße...

No nic, dám jí tam mojí 0.1 Grammostola rosea - papírově mazlík, v reálu pěkně labilní potvůrka.
A přál bych vám vidět XXXL 0.1 Acanthoscurria geniculata - ta jaternice na mě vystartovala při mé snaze o
odebrání svlečky k určení! Přál bych vám ji vidět naštvanou, jak vyskočila ze zad a rovnou s bílejma chelicerama k útoku!
Nehledě na to, že to jsou i vizuálně hezčí pavouci, než blondii i robustus. A určitě i na chov pohodovější...

Myslím, že jakýkoli druh pavouka pokuď nemá "svůj den" je schopny vystartovat.časta chyba začatečníků je že si neuvědomí naladu pavouka a dotkou se ho.pak to kolikrát skonči i na pohotovosti, přesně takhle se poučil můj kamarád.Sice si nevzpomenu jaky druh sklipkana to byl ale skončil na pohotovosti a davali mu tam sérum.i tak musel ještě 3 mesice poté navštevovat neurologa protože měl kvůli jedu v nervach problemy s chozením.měl silný křeče v noze.

Tak to vezmeme popořadě...nejprve Erectic: jistěže do pracek se dá vzít cokoliv, když je dotyčný polodebil, neví co má v rukou, případně si připadá jako machr bez pudu sebezáchovy(viz brát do pracek atraxe, heteroscodry, crawshayie nebo poecky). Já měl na mysli to, že žahavé chloupky blondin obecně jsou pro dost lidí špatně snesitelné, to že se doporučuje na čištění gumové rukavice, které není třeba při čištění ani brachypelem, ani lasiodor (předpokládám, že dotyčný není alergik na živočišné jedy, to by mu zametla i albopilosa), není rozhodně ze srandy. To, že vystýlají chloupky pavučinu na svlek, stejně jako samice nakopou při tvorbě kokonu, o atomovém oblaku při silnějším podráždění v okruhu desítky cm nemluvě. Jinak máš pravdu, debil vezme do pracek cokoliv. Ono pokousání i od albopilos, vagansek je bohatě. Já si takové voloviny dovolit nemohou (už roky nechovám brachypelmy, ale poecilotherie). Kdo má potřebu brát pavouky bezdůvodně do rukou, měl by se na chov vybodnout.

To rocker0:prosím, nic ve zlém, ale ty rady, co tu dáváš by nebylo dobré, aby si bral někdo vážně k srdci. Z toho, co jsem si přečetl je vidět, že o nich víš tolik, jako o té agamě a teráriu. Mimochodem sérum kamarádovi rozhodně nedávali už proto, že žádné takové sérum se v ČR nepodává, neb neexistuje. Podávají se kalciovky a kortikoidy, následuje kapačka. Jestli si měl na mysli Kubův případ pokousání pedersenkou, tak tam tuplem nebylo sérum. Dostal k tomu antibiotika;-) Uvědom si, že to nečtou jen lidé, co tomu rozumí, ale i lidé, co se tím nezabývají a mají to pak za skutečnost, nedej bože se tím řídí.

takhle s tím serem. nevim co mu daly mě tvrdil serum.popřiadně se omlouvam ae pouze jsem jej jen citoval. s tim terariem je to uzavřeny. měl jsem tu kontrolu od statni veterinarni spravy a nic zavažnyho neshledaly.připadně mohu naskenovat a poslat do soukrome pošty vysledky ktere jsem od toho pana dostal se slovy že nikdy nebrat "rady" lidi na poradně nikdy nesmim brat na stoprocent vazne, prej to u nich kolikrat je horši než u mě a to ostatní pomlouvaj o chybách.

Ten doklad o provedené kontrole je nějakej špatnej vtip, ne?
-žádný vědecký označení druhu
-žádný evidenční číslo dokumentu
-žádný razítko ani podpis

Myslíš, že jsme tady spadli z Marsu nebo že máme v hlavách nasráno???
Působí to na mě tím dojmem, že jsi si někde z netu stáhnul vzor a vyplnil sám a myslíš, že ti na to skočíme....

A coho sa bojis, ze si to vybielil? ze ti niekto pride dat cez drzku? Ak niekto chce vediet moju adresu, kludne. Nemam sa coho bat... Mimo toho, ze razitko a podpis nieje nic sukromne a ak to mas original, tak sa nemas coho bat....
Vidim, ze... :-/

Cejna - no ja to kaslem, stahovat nic nebudem ked vidim asi co zistim. Skus pozriet ten link :-D Mne sa co to mari, ale nemozem to najst :-/

Adresu neznamymu? Nasrat. Sam mit tvou adresu tak delam voloviny.a razitko? Volal jsm ťeterinari.nechce abych ten soubor siril.tak budte radi za toto.a ja nwm kde bychwto melstahovat.na strankach veteriny? Tezko tam jsou jn zadosti a to prevazne na dobytek a ne na plazy.todle je sken papiru. Ae je vase vec co si myslite.ja vim svy od chytrejsích lidi nez jste vy.

pokud jste začátečník ohledně chovu pavouků tak vám sklipkana nejvetšiho nedoporučuji.jedná se o docela agrasivni druh a podle některych zdrojů se snaží za začatku zdrhat z terarka..dále pokud máte v rodině nějakého arachnofobika tak už tuplem nepořizovat blondiho.on je noční můrou pro arachnofobiky.už podle jeho jmena.a ohledně obrany.má docela dost nepřijemné žáhavé chloupky.a kousnutim se braní ale jen když chloupky nepomužou.a je to docela nepřijemny zažítek.Sám jsem byl u chovatele který jej chova a ukazoval mi fotky ze začátku.měl z ruky boxerku a udajně docela dost velky bolesti měls věkem myslim že to je přibližně jako u ostatnich sklipkanovitych..pokud jste začátečník doporučuji vam tyto druhy
Brachypelma smithi
Brachypelma klaasi
brachypelma boehmei
aphonopelma caniceps
lasiodora difficilis
lasiodora parahybana (to pořizuji já. velikost která se blíží rozměrům T. blondi)
acanthoscurria natalensis

Souhrnem: Každý svého dortu krůjcem...
Respekt a ostražitost je namístě u každého jedince. A stresem z manipulace je nikdo nepotěší.
I mě osobně, po letech chovu, dokážou chovanci stále svým chováním překvapit.

A chov T. blondii obnáší i určitá nemilá specifika a problémy.
http://www.youtube.com/user/tarantulaguy1976?ob=0& feature=results_main#p/u/133/QbhM6xgK3Mc

http://www.youtube.com/user/tarantulaguy1976?ob=0& feature=results_main#p/u/143/MuGhV9CpHGs

Já si nemyslím, že T. blondi nebo stirmi by začátečník nezvládl, ikdyž není to ideální. Chce to udržovat větší vlhkost v dobře větraném terárku, a počítat s tím, že má jedny z nejhorších žahavých chloupků a mazel to asi nebude.

A Acanthoscurria natalensis ano? S tím pokoušením o útěk si to nemyslím, nesmíš věřit všemu co se píše v epoše ;-) Pokud má dobře zařízený terárko o odpovídající velikosti, tak se pokoušet o útěk nebude. Když ne, tak se bude snažit utýct každej pavouk....

Mám blondii sice tedy prcka cca 8sv ,ale není to žádný agresor ,občas vyjede a z toho se zase krčí a kope chloupky ,měl jsem i subadult apophysis a též klídas ... Pokud má člověk určitý (zdraví) respekt k těmto tvorům ,tak by s nimi neměl být problém ... Nerozlišuji zda je to brachypelma či crawshayi jednám ze všemi s co největší opatrností ,aby nedošlo k nehodě ... Pokud to ovšem chceš na tahaní tak si pavouka raděj nekupuj , pokud ovšem na dívání tak bych klidně šel do blondii jsou to opravdu nádherná zvířata ... I když v dnešní době blondii asi těžko seženeš spíše stirmi ... :)

No, takže ty jako začátečník nedoporučuješ na začátek blondi protože je moc velká, ale radši parahybanu, která je asi o cenťák menší? Jak psal Filip, jeho blondyna je kliďas, moje parahybana zase byla pěknej agresor, tak jsem se ji raděj zbavil. Při sebemenším podráždění okamžitě vykopávala jak zběsilá.... záleží na jedinci...

samec para. má 5-7 cm..což 12 cm neni.samice ma 9 cm

S agresivitou jsem se nesetkal, spíše se snaží uprchnout. Na ruku bych je však nebral, neboť bývají zbrklí a mohlo by dojít i ke kousnutí....Závěrem bych tohoto sklípkana rád doporučil všem chovatelům. Pro jeho bezproblémový chov, nízkou cenu

= slova od jednoho chovatele ktery se na para. specializuje

Nic v zlom. Ale to je ako keby osm sa ja specializoval na sadenie pupavy (pampelisky).
Bezny pavuk, v pohode odchovatelny, za par korun, nenarocny....
Kolko parahyban si mal? Poviem ti, ze tie moje boli pekne mrchy.
Moji najkludnejsi pavuci boli albopilosa, rosea a az neuveritelne lividumka a samec regalisa. Ale parahybana k nim nepatrila ani jedna, a ani nahodou......

Klidně bych do toho být tebou šel. Jak jsem psal, musíš udržovat vyšší vlhkost substrátu, hlavně dávat pozor na plísně(hned po krmení najít zbytek potravy a vyndat), dobré větrání a počítat s tím, že může chcípnout ať už na rakovinu (někde jsem četl že na to hodně trpí, nevím co je na tom pravdy), nebo bez příčiny, to se stalo už několika známím. Hlavně bacha na chloupky, kousnutí bych se nebál, když z ní budeš mít dostatečný respekt, mělo by to být OK.
Doporučil bych ti nekupovat dospělou(nevíš jak je stará), ale radši menší určenou samičku T. stirmi, vyjde cca na 1300kč.

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááá
Jsem si tohle vlákno celé přečetl a skutečně jsem při tom trpěl !!!
Prosím začátečníky, aby raději neradili (aspoň nějakej rok než naberou trochu rozumu), budu z těhle keců mít kopřivku.

Ad zadavatel : pokud se na ni cítíš, klidně, je to na chov jednoduchej babouk. Ale na nějaý vyfikundace tipu uzavíratelného úkrytu zapomeň, pokud ji chceš mít zdravou, tak dej 30cm substrátu(udržuj ho furt vlhkej,skoro mokrej), při kraji vyhrab díru aby se tam vešla a překryj plátem korkové kůry, vytvaruj vchod...vyšší teplota a dostatečný větrání. Dvířka/poklop s nějakym ligrikem aby to nešlo snadno otevřít.

Zdravím, po dlouhé době se tu zastavím a vidím, že je všechno při starém.:-) Theraphosy mám dvě, obě dospělé. Připravovala jsem se na jejich pořízení dlouho, načetla co se dalo, ale praxe je individuální, jak by určitě potvrdil Nery, kterého jsem nejednou trápila dotazy.
Z tvých otázek vidím, že jsi ještě úplně na začátku všeho, zatím ještě nevíš jak se pavouk jmenuje, ještě jsi ani nic nenačetl, ani o pavoukách moc nevíš, takže bych ti tyhle pavouky určitě rozmluvila (nehledě na to, že blondi nejspíš ani neseženeš). Chápu, zní to skvěle, mít doma největšího pavouka na světě, navíc je fakt pěknej, ale zajímavej budeš i s albopilosou, což je asi tak to, co bys měl na začátek zkusit. Jinak doporučuju se na youtube podívat na reporty z pokousání poecilotheriema a jinejma jak píšeš pavoučkama a pak si najdi co se píše o pocitech z pokousání všema možnýma druhama. Na konci pod T jako theraphosa (ne terasphosa) najdeš jen stručnou poznámku, že to velice bolí, zatímco u těch ostatních máš jen že to dost bolí a pak nějaký klinický příznaky. Pak si vem dva tenký 2cm dlouhý hřebíky a narvi si je oba naráz do ruky až po hlavičku. Ne, takhle to od TB nebolí, od tý to bolí mnohem víc. Já osobně jsem to ale nezažila, protože je na ruku pochopitelně neberu. To je asi všechno k otázce č. 1. Odpověď na otázku č. 2 najdeš v těch tenounkých barevných brožurkách o zvířatech co se za drahý peníz prodávaj v krámě a ve kterých není žádná zásadnější informace. Takovýhle základ tam ale je.