Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - podivné "hyperaktivní" chování

Dobrý den,
již rok máme leguána zeleného. Byl poměrně klidný, žral 3x denně, jen je plachý a do dnešního dne bylo jen málo dnů, co se nechal pohladit. Tudíž mimo terárium ještě nebyl. Terárium má ale velké, zhruba 150 x 120 cm. Také lampy jsou v pořádku.
Je to ale 14 dní, co přestal prakticky žrát, sní úplné minimum a s tím souvisí i jeho trávení a vyprazdňování - skoro žádné. Navíc - a co nám s přítelkyní dělá největší starosti -začal škrábat na sklo terária, skákat po něm, šplhat apod. A to zhruba od doby, co se mu ráno lampa rozsvítí až do doby, než se mu večer zhasne. Neustále běhá sem a tam a jen škrábe a škrábe. Máme o něj strach, protože ještě nedávno se hrozně bál, a když jsme byli v pokoji s ním, tak se skoro ani nepohnul. Nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s takovým "hyperaktivním" leguánem? Už vážně nevíme co s ním, aby se uklidnil. Nevím, jestli by byl dobrý nápad jej pustit z terária, když se nás bojí. Děkuji moc za radu.

Tak mi máme přesně tedka to sami skáče z poličky do skla,škrábe na sklo když ho pustim tak litá po celým bytě všude vymetá.pak si vleze na parapet a čumí z okna. Přesně dělá to co tady píšete.Tak jsem se chtěla optat máme jít k veterinář? Jak dlouho to bude trvat nebo co to vlastne je?

pokud je to samec, tak to na něj prostě přišlo....mají teď období páření a šustili by. S tím se nic dělat nemusí a ani nedá. Pokud to je samice, tak může mít plannou snůšku nebo přetrvávající fulikuly. tam pak to chce už řešit jako u planné snůšky nebo přetrvávajících folikulů.

U nás prebieha obdobie párenia december-január pravidelne už niekoľko rokov.Samcovi šibe podľa nálady,samica je nervózna iba v období znášky.Kubánec,ten sa dobýja von pravidelne,najmladší lego - samček ten šmejdí stále,ale to kvôli žrádlu.Stále niečo hľadá...Najväčší problém u nás sú skoky zhora z konárov.Môžem im upravovať konáre na lozenie ako chcem,keď ich to chytí,skáču zhora.

Mám tem samý problém škrábe na sklo , snaží se dostat ven :( , moc nežere ale pochybuji že by si hledal nevěstu nebo na něj přišla doba páření je cca 6ti měsíční ... Může jeho chování být změnou počasí venku ?