Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - nafouknutá přilba

Zdravím...viděl jsem tady v celé historii fóra celkem 3 dotazy bez odpovědí, tak se musím svěřit. Našemu rok a půl starému chameleonovi jemeňákovi se z ničeho nic nafoukla přilba. Má ji nafouknutou na obou stranách a mírně i vzadu, protože lebeční kost není uprostřed vyplněná. Byli jsme s ním u 2 veterinářů a mluvili s několika odborníky vč. fakulty v Brně.

To, že má chameleon nafouknutou přilbu má na svědomí jakýsi pohlavní cyklus, přijde to samo a samo by to mělo odeznít, ale někdy nemusí. Vůbec to nemá vliv na chování jemeňáka. To místo není pod tlakem. Při zmáčknutí je měkké. Kůže z blízka vypadá taky normálně. Nezkoušejte to napíchnout....nesplaskne to. My jsme to punktovali :-)

Setkali jste se s tím někdo? Je to vzácný jev.

Zdravím všechny teraristy, můj chameleon má stále nafouknutou přilbu, ale již přes týden pije normálně (tj. skoro vůbec). Má chuť k jídlu, páření a je naprosto v pohodě. Na podrobných fotografiích ho viděl náš největší specialista na plazy a sám říkal, že vypadá naprosto zdráv a že bych se neměl znepokojovat, pokud nebude pít každý den. Nehubne!

Jediné, co mě znepokojovalo, bylo to nadměrné pití (2-3ml obden). Někdy pil denně a když 3 dny nepil, měl mírně zapadlá očka. Pravděpodobně pil do zásoby, což se prý u nich stává.

Nechtěl jsem přidávat fotky kvůli staršímu zranění na hořejším okraji helmy, které jsme mu mazali Betadinou. Nyní je to již téměř zahojené.

Díky za pochvalu. Nicméně nedokážu pochopit, že chameleon najednou pil jako hydroponie a nateklé měl i tváře a oční víčka v místě, kde vystupují z hlavy. Ano, ta víčka se mu vrátila do normálu, ty tvářičky ještě úplně ne, ale ta helma prostě je nafouknutá a stalo se to asi během týdne.

No, hned člověk klidněji spí :-)

Ahoj! Mám od června chamíka (je mu teď 9 měsíců) a před pár týdny se mu taky nafoukla přilba. Jak píšeš, z boků i zezadu. Nikam jsem s ním nešla a pátrám a ptám se...zatím nikdo nevěděl a říkali, že to je OK. Taky měl problém s nesvlečenou kůží na předku přilby a pak si jí tvrdou odloupl až mu z toho trošičku teklo (taková malá kapička). Problém je, že se moc nechce nechat rosit, vždy se napije a pak se otočí, tak mi jde blbě ho rosit zepředu. Nechá se pořádně orosit jen tak jednou týdně.
Ale píšu hlavně proto, že jsem se s tím taky setkala a moc děkuju za tvůj příspěvek!

Jinak tu nafouknutou přilbu kdyžtak vyfoť, aˇt je vidět, jestli je to fakt nějak markantní nebo jestli třeba chameleon není tučnej..

Popis podmínek v terárku a celková fotka by taky nezaškodila.. Asi neurčíme příčinu tý přilby na 100%, ale třeba se najdou nějaký chyby, který by tomu mohly napomoct..

Nafouklá přilba se tu už někdy řešila, ale nevím, jaký byl rezult, jestli vůbec nějaký byl. I když pořád mi někco říká, že by o zrovna mohlo být tou vysokou vlhkostí. Představuju si houbu, která se jako mokrá nafoukne. I když reálnej základ to asi nemá.