
Pomoc!!! Agamka - zánět kůže.
Prosím o radu, popř. zkušenost se zánětem kůže.
Na začátku prosince jsme si pořídily 2 Agamky (samce a samici). Sameček se od té doby už 2x svlékal má 22cm a je jednou tak větší než samička. Ta se svlékala jen jednou a má 16cm, což je na 5-ti měsíční prcky si myslím málo!
Jinak jsem s ní byla u vetera v lednu (viz můj 1. dotaz). Byla to uškrcená nožička špatným svlekem.
Od minulého týdne s ní dojíždím skoro každý den 40km k veterovi na píchnutí antiboitik.
Až do předevčera byla docela v pohodě od včera nechce nic žrát :( Museli jsme je také se samcem na doporučení doktora oddělit.
Jen tak leží skoro se nehne a má zavřené očka. Když jí dám pod žárovku vyhřát, tak sleze pryč. Před dnešní injekcí mi zčernala ale po ní zas zesvětlala. Vetrinář jí dal do antibiotik i glukosu na vyživení. Co jsme přijeli domu, jsem ji na radu vet. opravdu slabounkým roztokem Hypermanganu potřela kůži a zkusila ji dát hrozno (kvůli vodě) a to mi vyplivla. Teď už zase ztmavla a je vidět, že těžce dýchá.Musim do ní žďuchnout, nebo jí pohladit, aby začala dýchat, nebo mi to aspoň tak připadá.Nevim co mam dělat. Jak jí pomoct. Jinak jí ta nožka evidentně bolí (na dotek).
Teráriu 90x50x40 teď provizorně rozdělené zářivka Reptiglo 10.0 (UVB má přístup na 20cm), 40w žárovka, přítop (podle toho, jaká je teplota) topný kabel- max. 3hod. Krmím denně. Cvrčci, červíci, ovoce, zelenina - zkoušíme a 1x týdně obaluji v Nutri mixu rep.
Já se bojim,že tomuto stvořeníčku už není pomoci.Mimochodem je strašně hubená.
Jedla 2 cvrčky denně, víc nechtěla a to už od toho prosince.
Tomuhle nedavam zadnou sanci, Smrť uz ceka za dvermi. Ten stav je fakt hrozny.
ale fakt nechápu, co jsem zanedbala....

jak tu někdo píše. Nechám jí do rána bojovnici. Budu se modlit,aby to zvládla
má všechno stejně jako sameček a ten je v pořádku, ráda bych ho vyfotila,ale už spí.
doktor říkal, že to může být tim špatnym svlekem z toho se rozjel ten zánět.
Jako mrazák fakt NE!!!
Tak nie mrazak... Sice sa oteplilo, ale vonku je este stale pomerne zima....
To zviera nevyzera vobec dobre. Svaby jej chutit mozu, ale ak nema silu ani nato, aby nieco zozrala, tak pride na rad nasilne krmenie, co jej zrovna 2x po chuti nebude. A stres jej tiez neprida.
Neviem ako vam. Ale mne pride horsie vidiet ako sa moje oblubene zviera trapi, ako to. Ze mu od toho pomozem....
tak fakt je ze v urcitym momente, kdy to zvire uz evidentne vzdalo je lepsi to asi urychlit. Ale to si netroufam z fotky odhadnout, jestli uz se vubec nehybe a nereaguje tak to asi cenu nema no :(
me se stalo neco dost podobnyho, taky mi porad jedna nezrala a ja si porad myslela ze se boji me.. Ale i kdyz ji druha agamka vubec nic nedelala, tak se musela bat, protoze ted uz se mi zda mnohem vic v pohode a obcas uz si neco zobne
Je mozne ze to zaclo tim spatnym svlekem, ale ted je cela ta zadni cast sezrana infekci, zvire umira (dle mne, laicky nazor) nejspis na sepsi, plus cert nevi co do nej vse nacpali v dobre vuli na veterine. Kdyby s tim byla schopna nejak bojovat, tak by melo smysl ji krmit a snazit se ji udrzet v nejake rozumne kondici, ale dle mne ten boj uz prohrala. Kdyby to melo jeste nejakou vuli zit (jako ze dle tech fotek fakt nema), snazil bych se aby do sebe neco dostala - jak krmeni, tak vodu.
Jj, podle mne má taky celkovou sepsi. ten zánět je v poměru k tomu drobnému tělíčku, které už nemá žádné tělesné rezervy obrovský, nelze se divit, že to zvířátko umírá.
tak možná jste nezanedbala nic, ale z té poškozené nožičky se zánět rozšířil dál do těla a stres v kombinaci možná s vrozeně slabší tělesnou konstitucí udělal své.
Vy se třeba rozčilujete, že jsem vám napsala, ať ji dáte na mrazák. Páč vám nebudu dávat falešnou naději jako jiní, když ta naděje není. to zvířátko umírá a šanci nemá žádnou. Dobojovalo, teď už jenom zbytečně trpí. Buď se můžete koukat, jak trpí, nebo vůči němu můžete být milosrdná a zkrátit mu to, je to to poslední, co pro něj můžete udělat. Nebo ho můžete nechat pojít, ale podle mně to vůči němu není moc humánní.
Zdravím tak jak to s ní dopadlo? Jinak je mi ji lito.Doufám že to tu mou nepotká.
Tak jo....včera večer jsem ji s brekem dala do mrazáku







Odpoledne jsem myslela, že už se to lepší...lezla po teráriu, otvírala očka i se vykajdila (krmila jsem jí pinzetou).
Ale večer zvrat, nechtěla už ani nic spolknout a už neměla sílu se hýbat.
Taky jsem si večer všimla, že ji zmodral jazyk a celá tlamička - opravdu nejspíš celková sepse.
Tak už to bylo jasné
R.I.P. Doris