Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přemnožení potkanů

Ahoj všem,
po delší době mám opět problém. Minulé léto mi v dílně (zároveň odchovna potkanů, přes léto), utekl pár potkanů, oba albíni. Samce jsem odchytil samici ne, předpokládal jsem, že dlouho nevydrží, jelikož to je albín a domníval jsem se, že ti moc dlouho volně nepřežijí.
Začala zima a já nacházel potkaní trus po dílně, což nebylo zrovna příjemné, tak jsem nasadil pastičky, ty byly naprosto bez úspěchu, tak jsem přistoupil k jedu (z čehož jsem opravdu nebyl nadšený). Jed byl na různých místech po dílně umístěn i přímo vedle jejich skrýše (kde jsem je dnes večer našel), jed jsem umístil někdy koncem prosince. Bez úspěchu, nasadil jsem tedy po měsíci jiný jed, doteď také bez úspěchu z misky zmizeli pouze dvě granulky.

Dnes když jsem šel kolem dílny napadlo mě podívat se s baterkou "znovu", kde by se mohli skrývat. Jejich skrýš jsem našel ve staré posteli, vykousali matraci prokousali se dřevem a úspěšně tam přežívají. Po odkrytí matrace na mě vykouklo cca 10 hlav hnědých potkanů a mezi nimi jedna albínka, která mi utekla (v posteli jich může být dalších xxx).
Nikdy jsem hnědé potkany nechoval, tedy musí být divocí, bydlíme na vesnici všude kolem pole, potkanů je tu tedy celkem dost (i když jsme s nimi doposud neměli problémy), další zajímavost je, že většina na sobě měla bíle znaky, tedy soudím, že to bude odchov samice co mi utekla, už jen proto že byly menšího vzrůstu, pak tam byl jeden opravdu pořádný potkan až do černa, soudím že alfa samec.
Rád bych se Vás tedy zeptal jak je možné, že divoký potkan k sobě pustil albíní samici?
A další otázka jak je vyhladit?

Předem děkuji za odpovědi.

Vítek :-)

loading...

To je jednoduché, v dílně je ta holka chráněná před vnějšími vlivy, takže spokojeně přežívá. No a nastěhoval se tam za ní divokej samec, kterej jí to udělal a teď tam mají spolu rodinku. Divokýmu samcovi je jedno, že to je laboračka- když má říji a voní mu, a je svolná, tak ji prostě nakryje. Kdyby se Ti podařilo odchytit nějaká mláďata třeba do živolovky, tak bych je od Tebe odkoupila. to se dělá tak, že se dá průchozí živolovka bez návnady do míst, kudy potkani běhají k úkrytu a zablokuje se jim jiná cesta, takže musí proběhnout živolovkou. A prvních pár zvířat se chytí, než vysvětlej ostatním, že nemají šlapat na spoušt. Zbytek co se nepovede odchytit asi budeš muset vystřílet malorážkou. Vyměníš žárovku za červenou, vezmeš si malorážku, sedneš si večer na židličku doprostřed dílny a v klidu budeš číhat. když vyleze potkan, tak ho sejmeš. Za noc jich můžeš nastřílet kýbl, v závislosti na tom, kolik jich tam máš. je to jenom náročnější na čas a trpělivost, ale vysoce efektivní.

Malorážka bude v dílně dost nebezpečná a hlučná, vzduchovka je plně dostačující, jinak jed můžu doporučit pytlíkovaný "gel", dělá se modrý a růžový, oba druhy mi potkani žrali jak divý, na rozdíl od granulek a zrní. do živolovky jsem chytil kdysi všeho všudy dvě samice a pak už nikdy nic, teda až na slepici, dvě koťata a kunu :-D, jak se to mezi potkanama rozkecá, je to v hájí. Pokud jsou všichni v nějaký dutině, možná by šli vykouřit Apinar-em (dusičnan amonný, termickým rozkladem vzniká rajský plyn) a pak je oblblé posbírat, ale jestli by to fungovalo, to vyzkoušený nemám...

Malorážka bude v dílně dost nebezpečná a hlučná, vzduchovka je plně dostačující

Já střílim malorážkou v terarijních místnostech a ve skladě a ještě se mi nepodařilo trefit nic, co jsem trefit neměla. holt se musí střílet do hlodavců, ne mimo :-) V létě se mi tam dělá mraky myší, brzy to zase začne :-?

S těma živolovkama jsem to dělala tak, že jsem jim je vysloveně narafičila na cesty, kudy běhaj tak, aby nemohli mimo a pak jsem je tam nahnala..to bylo hodně účinný, oni když zpanikařej, tak běžej a moc u toho nemyslej. Ale nesměj se pak v té pasti nechat, jinak vykecaj ostatním princip a ostatní jí budou vesele probíhat, jen budou přeskakovat tu spoušť.

Drahy pane,
za prve, kdyz potkany chovate, tak nevidim duvod je travit. A za druhe, mezi zakladni znalosti patri, ze samice, ac albina se snaze adaptuje. Kdyz uz tedy jste muz, tak alespon toto by Vam mohlo dojit.