Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvířata na burzách

Ikdyž už jste tuhle debatu asi ukončili, nedá mi to abych nepřidal svůj názor. Pamatuju když v 90-tých letech vyšel článek v AT-čku: tuším že se jmenoval; Ještě 100 dnů akvaristiky. Byl v něm uveden tuším že pozitivní seznam druhů Cites které by bylo povoleno chovat v Německu (nebo dokonce v EU??? - už nevím). Z plazů tuším že tam bylo asi jenom 10 druhů. To už je více jak 20 let, a od té doby sleduju už x-tý pokus o omezení chovů v teráriích.
Naposlady před vánoci pokus o zákaz chovů v Rakousku. Ani nevím jak to tam dopadlo, ale nakonec co jsem četl z různých reakcí se řešilo jak odškodnit při možnosti vyvlastnění majitele chovanců. To si myslím by byl asi taky největší problém i u nás. Při cenách některých zvířat si neumím představit, jak by úřady postupovaly. V právnim státě (alespoň tak si říkáme:-/) si neumím představit že by jednotlivá zvířata vyvlastňovali bez úhrady nákladů. Kor, pokud má majitel těchto zvířat kupní smlouvu. A kde by nakonec tato zvířata skončila? Ani si neumím představit počet zvířat kterých každým rokem geometrickou řadou narůstá o odchovy + importy mezi teraristy v celé Evropě.
Takže pokud už by k některým omezením mělo u nás dojít, tak maximálně zákaz obchodu. No a to už by mělo platit u Citesu 1, a všichni víme jak to s Cites 1 dnes ve skutečnosti je.
MOžná jsem najivní, ale osobně si myslím, že chov plazů (potažmo všech exotů včetně papoušků) se tak ve společnosti po Evropě rozmohl že už moc nevěřím tomu, že by se to dalo účinně zastavit.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny