Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát pro želvy, který nepůjde jíst

Vymýšlím substrát pro želvy, který by nešel sníst. A chci se zeptat, jestli vidíte nějaké zápory ve větších oblázcích (4 cm a víc) a vekých kusech piniové kůry (5-10 cm). Nebude ten substrát moc veliký a řídký? Máme želvu stepní, dospělou - čili má délku cca 15 cm.

V terárku jsme už měli rašelinu (úplně blbé, práší, špiní), písek (taky úplně blbý - želvy ho spoustu snědly, protože chodí, čuchají, ochutnávají) - z toho samého důvodu vylučuji hobliny, taky by je určitě jedly.

Krom substrátu mají v terárku větší ploché kameny, větve (polínka), domeček (rády šplhají a lezou)... což teda asi není důležité.

Takže ocením veškeré vaše zkušenosti se substráty, děkuji za rady.

V terárku jsme už měli rašelinu (úplně blbé, práší, špiní), písek (taky úplně blbý - želvy ho spoustu snědly, protože chodí, čuchají, ochutnávají) - z toho samého důvodu vylučuji hobliny, taky by je určitě jedly.

Krom substrátu mají v terárku větší ploché kameny, větve (polínka), domeček (rády šplhají a lezou)... což teda asi není důležité.
Můžete nám sdělit v čem spí? A čím ji krmíte? Teploty, vlhkost atd...