Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízká teplota v inkubátoru

Dobrý den,
každým dnem očekáváme první snůšku od agamy vousaté, proto jsme se rozhodli vyrobit vlastní inkubátor, který jsme zhotovili z plastového boxu a jako zdroj tepla jsme zvolili topný kabel (25W), ale tento kabel nám inkubátor vyhřeje pouze na 22-23°C, ještě zkusíme plastový box zaizolovat polystyrenem, ale bojím se, že nedosáhneme min. teploty 27°C, proto prosíme o radu, jaký přídavný zdroj tepla by byl v našem případě nejvhodnější.

Měl jste pravdu, nyní už s teplotou není problém.
Jen mám ještě dotaz, jak mám zajistit agamce nejvhodnější podmínky pro snůšku? Do terárka jsem jí dala misku s vermikulitem, který rosím, ale agamka do misky vůbec neleze a hrabe všude jinde kolem, chtěla bych předejít nežádoucím problémům.

Přemku,jako já nevím.V lednici 100lt. mám 40w a úplně v pohodě.:-).
Jako pokud má RT-2:tak bych celkem vědel,kde soudruzi z NDR udělali chybu:-D..na stupnici je třeba 27,tak nastavíš potenciometrem 27 a očekáváš,že tak bude??někdy se tak nestává:-Dkdyž to vypíná při 25je to pohoda,ale při 35 už je to trochu na pikaču:-D
Druhá věc co mne napadla:čidlo termostatu je blízko kabelu a teploměr dole...to už jsem taky viděl:-Dtuto je taky dobrý.::)

Přemku,jako já nevím.V lednici 100lt. mám 40w a úplně v pohodě

Však já se nehádám. :-D mně v tom boxu na těch 31°C taky netopí furt, ale spíná jen občasně. Tak čidlo termostatu by nebylo špatný mít u vajec, že... :-) Jestli si ho nějaký trouba přilepí ke kabelu a pak se diví, tak je to na Chocholouška. :-) Avšak to dozajista nebude případ zadavatele. :-)