Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhřev terária

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně výhřevu terária. Mám terárko o velikosti 45x45x60 pro Rhaodactylus ciliatus, už jsem nainstalovala i světelný zdroj (dvě zářivky 14w Repti-Glo 5.0), ale mám trochu problém s tepelným zdrojem. Nemám totiž normální objímku, ale patici GU10, do které jsem dala halogenovou žárovku 35w, ale přijde mi, že je to dost málo (teplota v terárku se nechce zvednout nad 24°C). Mohl by mi prosím někdo poradit, zda se dá sehnat nějaký tepelný zdroj právě do tohoto typu objímky, který by mi zvedl teplotu aspoň o 3°C výše nebo si budu muset dokoupit normální objímku pro obyč žárovku?

Diky předem za odpověď.

na chamíka by ti měla stačit jedna zářivka i když ty repti glo moc UVB nedávaj ae místo tý druhý bych dal nějakou na dosvětlení a jako zdroj tepla třeba obyčejnou 40w žárovku zkus a uvidíš jak ti to vytopí kdyžtak kup silnější nebo slabší ae ty ze zverimexu za několikset korun nemaj cenu jsou stejný jako ty z elektra :-D

Ciliáti zase tolik tepla nepotřebují, těch 24 až 26 přes den je OK, ani to UVB není nutné, ale klidně tam jedno to reptiglo nechte a místo druhého dejte slabší obyčejnou žárovku - zkuste třeba jen 25 W, ale i to je podle mě až dost. My máme ciliáty pod obyčejnou zářivkou pod kuchyňskou linku. Fakt je, ale že je to poblíž jižního okna v paneláku, takže máme problém spíš opačný a v létě potřebujeme chladit.