Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Chovatelé jedovatých hadů

Dobrý den,
mám dotaz na chovatele jedovatých hadů. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno zde otravoval se sháněním atroxe a narazil jsem tady na spoustu odborníků a profesionálů, bych se velmi rád zeptal, kolik z Vás je skutečných odborníků např. z okruhu veteriny, přírodovědy atd. Co nebo který okamžik z Vás udělá zkušeného chovatele, který si už " může" pořídit domu taipana atd. .. . Je to jen ten fakt, že chováte hada už dlouho? to je vcelku slabý argument, nebo je to ten fakt, že Vás po sto letech Váš jedák zatím neuštkl? Proto jste odborníci? Kolik z Vás někdy navštívilo pravý biotop těchto krásných živočichů a pozorovalo je tam? Jsem si jistý, že většina chovatelů jedovatých hadů je jen a pouze člověk, který si po dvou třech Boa a určité nudě koupil prvního jedáka prostě v tom pokračuje. To je muj názor. Děkuji za odpovědi k tématu a všem hezký den .

zamknuto na přání zadavatele vlákna (Aurifer)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat dá se chovem jedovatých hadů uživit, nebo alespon vydělat. Vím ž…
chouris 20.03.2012 20:35
chouris
:beer: Prodej hadů na maso(lux. restaurace.) paráda, za tento příspěvek do mé - naší diskuze Ti vel…
Agkistrodon-bilineat 20.03.2012 20:57
Agkistrodon-bilineat
No v praze min jedna je. Bylo to v jednom z posledních 3 čísel bud MAXIM,FHM,ESQUAIRE. Nabízeli tam…
chouris 20.03.2012 21:30
chouris
čeče ty si to maluješ jak Hurvajz válku... poslední
Aurifer 20.03.2012 21:37
Aurifer

Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat dá se chovem jedovatých hadů uživit, nebo alespon vydělat. Vím že ta otázka zní asi tak jako bych to plánoval, ale to opravdu ne. Mám sice 6 Užovku tenkoocasou,ale v ničem náročnějším pokračovat nehodlám.
Spíš mně zajímalo jestli by se tím dalo vydělat. Např odběr a prodej jedu na sérum. Prodej hadů do ZOO a miniZOO. Popř prodej hadů klientům( důsledný výběr kupce). Prodej hadů na maso(lux. restaurace.)
V práci jsme se o tom bavily a tak nějak jsme nedošly ke kloudnému závěru.
Také mně zajímá jestli mají hadi Rodokmen a případně i výstavy. Myslím něco jako u psů.
Děkuji za odpovědi. Znovu podotýkám, že to neplánuji, protože v současné situaci ani v dohledné době na to nejsem ani nebudu připraven. Mám k nim veliký respekt.

No v praze min jedna je. Bylo to v jednom z posledních 3 čísel bud MAXIM,FHM,ESQUAIRE. Nabízeli tam myslím chřestýše. Byla to nějaká lux. restaurace. Možná hotel? Ted s nejsem jistý, ale myslím, že i v SASAZU to někdy měli.
Já osobně jsem jedl akorát hroznýše. Nebo to byla krajta? No nevím, každopádně to bylo dobrý. Ted mám asi 2,3m užovku tenkoocasou. Takže přemýšlím, že ji říznu. Našel jsem si 6 receptů sice z chřestýše, ale ono to pude.
No plus jsem narazil na prodej netradičních mas a tam chtěli za chřestýše 3000,- za 0,5 kg.

No jak jsem psal bylo to jen teoreticky. Já myslel, že se tim přividělat dá. Zarazil mmě ten jed. Myslel jsem, že ho normálně odebírají, že se zajede na příslušné místo a tak se odebere. No a pak podle kvality či množství dostanu keš.

Ohledně těch papírů. Myslel jsem něco jako papíry z chovatelské stanice, ale je pravda, že by toho ten chovatel mohl zneužívat.

No každopádně jste mně odpověděli.
Odběr jedu - ne
Restaruace- stále netradiční, takže kusově a max tak určitý chovatel. Takže ne.
No a pak už zbývá jen ten odchov a to už je klasika jako každá jíná, akorát v menším měřítku.

Ještě mně napadl prodej kůže, ale to můžu i ze škrtičů.

Zpět do poradny Nahoru