Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trachemys scripta scripta - dotaz

Dobrý den,

chtěl bych se s Vámi poradit. Mám dvě tyhle krásný želvy. Jsou asi cca půl - rok staré. Jen mě zaráží jedna věc. Když jsem je dostal byly naprosto stejně velké, teď jedna z nich je větší než ta druhá (asi tak 3x) první se krásně daří, jí všechno co by měla taková želva žrát (rybičky, žížaly, moučný červíky + sera reptil baby-gran) v terériu mám vápencový blok na upravení pH vody, vitamíny v kapkách a ta větší už jí aji salát. Problém je, že ta menší jedla taky, ale asi před týdnem přestala absolutně cokoliv žrát ba naopak začala zvracet, krunýř má měkký dost a je abych řekl pravdu dost flegmatická a vůbec se nehejbe, jenom leží na souši a maximálně se otočí když potřebuje a vyhřívá se a do vody moc nechodí jen k ránu a občas večer..
Teplota vody je 23-24°C
tepelný zdroj má taky navíc nad akváriem svítí zářivka....

prosím o radu

Martin

Vidím, že ti nikto nechce poradiť, tak to skúsim ja. Kedysi sa mi do chovu dostala jedna Trachemyska, ktorá bola v podobnom stave ako tá tvoja....na svoj vek bola malá, apatická, so zápalom oka. Riešil som to tak, že som ju dal zvlášť do akvária s minimom vody a teplotu som zvýšil na 26-27°C, bez lokálneho ohrevu a súše. Každý deň som jej robil asi 30min. kúpeľ vo vlažnom (cca 35°C) harmančekovom ( heřmánkovém ) čaji, má dezinfekčné a liečivé účinky. Kŕmil som ju rybacím mäsom obaleným vo vitamínoch. Dostala sa z toho pomerne rýchlo. Behom roka sa veľkosťou dorovnala ostatným.